in ,

Güzelbahçe’de 500 fıstık çamı toprakla buluştu

Güzelbahçe Belediyesi ilçenin çeşitli yerlerine ağaç dikim kampanyasını Küçükkaya Mahallesi Çulfa Ormanlık alanına 500 fıstık çamı dikimiyle başladı.

guzelbahcede-500-fistik-cami-toprakla-bulustu

Dikim kampanyasına Güzelbahçe Kaymakamı Bülent Bayraktar, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, AK Parti Güzelbahçe İlçe Başkanı Ali Eşref Demir,muhtarlar, STK temsilcileri, vatandaşlar ve Belediye personeli katıldı.

Ağaç dikim programı hakkında bilgi veren Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, ’’Pandemi koşulları bize çevreyi daha çok korumamız gerektiğini gösterdi. Doğaya yüzümüzü dönmemizi gösterdi. Bizim için asıl yaşam doğadır. Devletin arazisine, yine bir kamu kurumu olan belediye ile birlikte, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızla hepimiz doğa için bir katkıda bulunacağız. Eksilmiş, kurumuş, yanmış ya da başka nedenlerle yok olmuş ormanın eksiklerini bugün tamamlıyoruz. Bu, 2020-2021 ağaç dikim programımızın ilk aşamasıdır.  Yelki ve Çelebi mahallelerimizde ağaçlandırma programlarımıza devam edeceğiz. Ayrıca otoban kenarını da ağaçlandırarak araç seslerini engelleyecek doğal ses duvarı yapmayı planlıyoruz. Tekrar ifade etmek istiyorum. Doğa bize bir sinyal verdi. Biz bunu görmez ve duymazsak geleceğimiz iyi olmayacak. Bunu duyarsak hepimiz katkı verirsek daha çok yeşil daha çok orman yaşam kalitemizin artmasına katkı sağlayacak. Bugün yaptıklarımız bizden çok gelecekteki çocuklarımız için. Çocuklarımıza daha güzel bir miras bırakmak istiyorsak bundan sonraki ağaç dikim programlarımıza onlarla birlikte katılalım. Bir sonraki ağaçlandırma programımızda çocuklarınızı da getirin onların da gelecek için bir dikili ağacı olsun” dedi.

Başkan Mustafa İnce Kaymakam Bülent Bayraktar birer fidan dikerek kampanyayı başlatmış oldu.

 

kiz-kardesler-cinayetinin-sanigina-3-kez-muebbet-hapis-istendi

Kız kardeşler cinayetinin sanığına 3 kez müebbet hapis istendi

baskan-sandal-kentsen-donusumde-vatandasimizin-hak-kaybi-olmayacak

Başkan Sandal: “Kentsen dönüşümde vatandaşımızın hak kaybı olmayacak”