in ,

Güzelbahçe’de denetimler sıklaştı

İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış oldu genelgede berber, kuaför ve güzellik salonlarının yeniden hizmet vermesinden sonra, koronavirüs tedbirleri kapsamında Zabıta ve Emniyet ekipleri Güzelbahçe’de denetim yaptı.

guzelbahcede-denetimler-artti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 11 Mayıs pazartesi günü açılan berber, kuaför ve güzellik salonlarına Güzelbahçe Belediye Zabıta ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetim yaptı, kurallara uymayan işletmelere işlem yapıldı.

Güzelbahçe’de bulunan 50’ye yakın berber, kuaför ve güzellik salonu ile ilgili denetim yapan Zabıta ve Emniyet ekipleri koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgede belirlenen kurallara uyulması ile ilgili işletmelere bilgilendirme yapıldı. Eksik ve kural dışı hizmet eden işletmeler hakkında yasal işlem yapıldı. Güzelbahçe’de bulunan taksi ve güzergâhtan geçen minibüslerde denetim yapan ekipler, kapasitesinin yüzde ellisinden fazla yolcu alan, araçlarda maskesiz yolcu alan, maske takmayanlarla ilgili cezai işlem uygulandı. Bu denetimlerin rutin bir şekilde Emniyet güçleriyle sıklaştıracaklarını belirten Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Bizim amacımız işletmelere ya da ticari araçlara ceza kesmek değil. Fakat koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bugünlerde herkesin kurallara uyması, halk sağlığını tehlikeye atacak davranışta bulunmaması gerekiyor. Ekiplerimiz de bu amaçla denetim yapıyor. Kurallara riayet eder, gerektiği gibi dikkat edersek bu hastalığı daha kolay atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

19-mayista-cevrimici-hazine-avi

İzmir’de 19 Mayıs’ta 7 saat 19 dakikalık bir yarışma

bayrakli-23-nisan-yarismasi

Bayraklılı çocuklar 100. yıla iz bıraktı