in ,

Güzelbahçe’de Farklı ‘1 Mayıs’ töreni

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye çalışanlarının 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramını kutladı, işçilere çiçek dağıttı

guzelbahcede-farkli-1-mayis-toreni

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 1 Mayıs’ı alanlarda kutlayamayacak olan işçilerin bayramını Başkan Mustafa İnce sosyal mesafe kuralına uyacak şekilde Fen İşleri Şantiyesi’nde kutladı. Kutlamaya CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, Belediye-İş Sendikası 4.nolu şube Başkanı Ayhan Doğan, sendika yöneticileri, Başkan Yardımcıları, müdürler, amirler ve Belediye personeli katıldı.

“En örgütlü kurumlar belediyelerdir”

Güzelbahçe Belediyesi Fen İşleri şantiyesinde toplanan işçilere konuşma yapan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “1 Mayıs’ı bu sene alanlarda değil şantiyemizde kutluyoruz. Dünya’da olağanüstü bir süreç yaşanıyor. Bu süreçte en büyük görev biz yerel yönetimlere düşüyor. Halkın en hızlı ulaşabileceği kamu kurumları belediyeler. Biz Koronavirüsün ülkemizde göründüğü günden itibaren hizmet süremizi 7 gün 24 saate çıkardık. Fen İşleri Müdürlüğü İlaçlama ekibimiz sabah mesai saatlerinden, akşam mesai bitimine kadar mahalle mahalle sokak sokak ilaçlama yapıyor. Kültür Müdürlüğü çalışanlarımız gıda paketi, maske dağıtımıyapıyorlar. 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın pazar, market ve eczane ihtiyaçlarını alıyorlar. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz çöp, sokak temizliği ve diğer rutin işlemleri yapıyor. Ve bunlarının yanında belediyemizin diğer hizmetleri aksamadan devam ediyor. Bugün size bir çiçek vererek gönlünüzü almaya çalışıyoruz, vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu da onlara bu hizmeti vererek ve bir ekmeğimizi paylaşarak hissettirmeye çalışıyoruz. Biz halkımıza ücretsiz ekmek dağıtırken siyaset gütmedik ve gütmeyiz. Biz halkımıza bu zor günlerde en iyi hizmeti nasıl sağlarız onu düşünüyoruz. Bugün siyaset yapma günü değildir. Ben buradan tüm Güzelbahçelilerin minnetini, teşekkürünü sizlere iletmek istiyorum. Bir kez daha gördük ki belediyeler yaşamın içinde en örgütlü kurumlardır. Umarız en az can kaybıyla bu süreci Güzelbahçe olarak, ülke olarak ve dünya olarak en kısa zamanda atlatırız ve bir sonraki yılın 1 Mayıs Bayramı’nda tüm emekçilerimizle, işçilerimizle omuz omuza alanlarda halay çekerek kutlarız, umudumuz içimizde hiç eksik olmasın. Herkese sağlıklı, umutlu günler diliyor 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nızı kutluyorum” dedi.

‘Hastalık siyaset tanımıyor’

Hastalığın işçi, emekçi, sağcı solcu dinlemeden herkesi etkilediğini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, “ Herkes hastalık karşısında eşit. CHP’li olmanızın, AKP’li olmanızın bir anlamı yok çünkü hastalık siyaset, milletvekili, belediye başkanı tanımıyor. Bu yüzden dikkatli olmamız, rehavete kapılmadan sağlığımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Bu süreçte bile iktidar partisi siyaset yaparak vatandaşa hizmet götürmeye çalışan CHP Belediyelerine baskı uygulamaya çalışıyor. Bugün siyaset yapma günü değildir. Kim bir fazla hizmet götürüyorsa, halkı için çalışıyor ve emek veriyorsa onu desteklememiz gerekiyor. Şu an tüm emekçiler alanlarda halk sağlığı için çalışıyor. İktidar partisi belediyelerle uğraşacağına emek veren işçinin, emekçinin alın terinin hakkını versin, sağlık çalışanlarının daha iyi koşullarda çalışmaları için iyileştirmeler yapsın. Bunlarla uğraşsın, bunlara kafa yorsun. Ben bu vesileyle 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramınızı kutluyor sağlıklı günler diliyorum” dedi.

‘1 Mayıs emeğin, emekçinin Bayramı’

Güzelbahçe Meclis üyeleri adına konuşan Meclis Üyesi Özan Parlar, “ 1 Mayıslar’da alanlarda olurduk, ancak bugün çok farklı platformlarda çok faklı konumlardayız. Eskiden bir arada alanlarda olmamız iktidarlar tarafından yasaklanırdı bugünlerde hastalık yüzünden bir araya gelemiyoruz. Biz Güzelbahçe Meclis üyeleri olarak emek veren, alın teri döken işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramını kutluyor, emeğin sömürülmediği, eşit ve hakça bir düzenin olduğu yarınlarda buluşmak dileğiyle saygılar sunuyorum” dedi.

“Daha coşkulu 1 Mayıslarda buluşmak üzere”

Belediye-İş Sendikası 4.nolu şube Başkanı Ayhan Doğan da konuşmasında şunları söyledi, “ Gönül isterdi ki 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nı alanlarda, daha coşkulu, daha görkemli bir şekilde kutlamaktı. Herkesin sağlığı iyi olur ve bir sonraki 1 Mayısları alanlar kutlarız. Bu süreç şunu gösterdi ki işçinin olmadığı, emekçinin olmadığı hiçbir yerde mücadeleyi yürütemezsiniz. Hastanede sağlık personeli, sokakta, temizlik işçisi, ilaçlama ekibi yani hayatın birçok alanında emekçinin işçini alın terini görüyoruz. Bu yüzden işçinin hakkının verildiği nice 1 Mayıslarda uluşmak üzere Bayramımız kutlu olsun’ diye konuştu.
Konuşmaların ardından Başkanlar işçilerin bayramını kutlayarak çiçek dağıttı, hep birlikte 1 Mayıs Marşı söylendi.

baskan-surekli-sagduyu-cagrisini-yineledi

Başkan Sürekli’den 1 Mayıs mesajı

jandarmadan-uyusturucu-operasyonu

Tire’de jandarmadan uyuşturucu operasyonu