in ,

‘Güzelbahçe’yi AK Nokta’larla kuşatacağız’

Ege Telgraf Web TV’de Yunus Karakaya ile Gündem Özel programına AK Parti Güzelbahçe İlçe Başkanı Saime Uz konuk oldu, ilçe için hazırladıkları projeleri anlattı

guzelbahceyi-ak-noktalarla-kusatacagiz

İzmirli ve Dokuz Eylül Ünivertsitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Saime Uz, üniversite eğitiminden sonra yüksek lisans yaparken ailesinin de çalıştığı limanda, mütercim tercümanlık kadrosunda çalıştığını söyledi. Daha sonra İstanbul’dan İzmir’e döndüğünü belirten Uz , “Güzelbahçe’yi tercih ettim. Sayın Cumhurbaşkanımız ve İl Başkanımız Güzelbahçe’de ilçe başkanlığı için bir kadın istemişlerdi ve 3 aya yakın süredir görevdeyim” dedi.

PROJELER AKIN AKIN

Pek çok projeyi dile getiren ve özellikle il başkanlığının projelerini dile getiren Uz, İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ile ilgili olarak, “Öncelikle İl Başkanlığımızın çok güzel projeleri var. Takip ettiğimiz gibi durmadan gece gündüz çalışıyor. Bize en büyük kılavuz” dedi. Başlayan ve uygulamaya konan projelerden bahseden Uz, eş zamanlı üye ziyaretlerinin başladığını ve her Perşembe düzenli olarak gerçekleştirildiğini söyledi. Uz, “Her hafta dağılarak üyelerimizi ziyaret ediyoruz. Mahalle başkanlarımız düzenliyor. İl veya koordinatörlerimiz katılıyor. Evleri gezip çay kahve içiyor, sohbet ediyoruz” dedi. Bunun dışında diğer bir projenin ‘AK Nokta’ olduğunu söyleyen Uz, “ Hamza Dağ vekilimizin AK Nokta projesi var. İlçemizde en yoğun bölge neresiyse (örneğin pazarlar) buralarda noktamızı kuruyoruz. Birer yetkili oluyor, vatandaşlarımızla sohbet ediyoruz, dertlerini dinliyor ve üye kaydı yapıyoruz. Şimdi ilk başta garip geliyordu seçim yok bir şey yok deniyordu. Ama biz şimdiden çalışmaya başladık. Bunun dışında ilçe olarak, projelerimiz arasında iki hafta önce kan bağışı kampanyası başlattık. Şehitlerimiz için lokma döktürdük. Aynı zamanda yaşlı, engelli, dul ve yetim insanları ziyaret ediyor, sorunları yerinde dinliyorum. Sosyal yardımlaşma kapsamında ziyaret ediyorum. İl ve ilçe bazında çalışmalarımızı böyle yürütüyoruz” dedi.

‘YAŞAYAN BİR DONEYİM’

İzmirli’nin sahip olduğu bir algı olduğunu belirten Uz, “Güzelbahçe’de çok ciddi bir mahalle baskısı var. En yakınındaki komşunuz, arkadaşınız bile AK Parti nedeniyle size tepki gösteriyor. Sizi tanısa sevse dahi. Bunlarla karşılaşmıyorum demem mümkün değil. Profilimi anlatmaya çalışıyorum, hep böyleydim. Saçım aynıydı, çocuklarımı yetiştirme tarzım aynıydı. 17 senedir aynıyım hayatımda bir şey değişmedi hatta kazancım oldu. Ben Maltepe Mahallesi’nde oturuyorum beni tanıyorlar ve tanıdıkça yargıları eriyor. Ben hissediyorum. Komşum var ciddi bir şekilde sol partide yer alıyor. Benimle istişare ediyorlar. Onlara dokunmaya başladım. Örneğin beş kişiyiz beşimizin oyu da sizde diyorlar, demek ki başarabiliyoruz. Konuşarak ikna edebiliyoruz. Ben bu yolda başarılı olacağıma inanıyorum. Vizyon duruş ile AK Parti’nin bana çok şey getirdiğini onlara anlatırken, beni gözlemliyorlar elbette. Onlar için yaşayan bir doneyim ve kararları ciddi şekilde değişiyor” dedi.

‘İLÇEDE SORUNLAR VAR’

Güzelbahçe İlçe Başkanlığı görevini üç aydır sürdürdüğünü dile getiren Uz, ilçenin sorunlarına değindi. Güzelbahçe’nin uzun yıllardır devam eden ve gündelik sorunları olduğunu vurgulayan Uz, uzun yıllardır ilçede sağlık ile ilgili bir sorun olduğunu söyledi, “Bir hastanesi yok. Projelendirmeye çalışılmış ama gerçekleşmemiş. Bir taraf Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, bir taraf Urla Devlet Hastanesi. Fakat bizde 17 kilometre uzakta köyler var. Mahalle deniyor ama köy. Yaşlı nüfus çok fazla. O insanların kalkıp gitmesi çok zor. 150 yataklı bir hastane olsun ve bizim ihtiyaçlarımızı gidersin istiyorum. 10 aylık bir sürede Urla Devlet Hastanesi yoğun oluyor. Bu nedenle burada öncelikle bir hastane problemi var. Bu projeyi İl Başkanlığımız ile birlikte görüşüyoruz. Geliştirip gereken yerlere sunacağız” dedi. Bir diğer problemin ise idari binaların birbirinden bağımsız alanlarda bulunuyor olduğunu söyleyen Uz, “Kaymakamlık binası bir otobüsle vatandaşın gidemeyeceği bir noktada. Tarım, Gıda, Sağlık Müdürlükleri farklı farklı yerlerde. Kimi limanın orada, kimi okulun arkasında bulunuyor dört bina vermişler. Çok dağınık. Hepsinin bir bina olacağı Mülki İdare Binası projemiz var. Yine bu projeyi de ilettik. Yine ilçeye dair ‘Gençlik ve Spor Merkezi’ yok. Konuda araştırmalar yaparken Harmandere mevkiinde çok güzel tahsis edilmiş bir alan var. Bir spor kompleksi ve gençlik merkezi oluşturalım, gençler vaktini orada değerlendirsin zaten yer sorunu yok, alan sorunu yok” ifadelerini kullandı.
Balıkçıların ciddi sıkıntıları olduğunu söyleyen ve ilk göreve geldiği gün toplandıklarını anlatan Uz, balıkçıları dinlediğini ve gereken birimlere sorunları ilettiğini söyledi. Her türlü sorunu dinleyerek ilgili yerlere ilettiklerini belirten Uz, “ İletip, çözüm sürecini takip ediyoruz. Binali Bey’in güzel bir barınak projesi vardı. Zeminin iyice bir oturması gerekiyor ki, çalışmalar yapılabilsin bu nedenle bekliyoruz. Bizim için çok büyük bir şans, liman çok güzel bir alanda. Zeminin oturması gerçekleştikten sonra üst yapıda güzel çalışmalar yapılacak” dedi.

‘TAKİPÇİSİYİZ’

İlçe’nin Belediyecilik adına sorunlarını dile getiren Uz, belediyenin Meclis toplantılarına katıldığını söyledi. Her türlü itiraz merciinde yapılmaması gereken yanlışlarla ilgili olarak gerekli itirazlarda bulunduğunun altını çizen Uz, hiçbir komisyona alınmadıklarını söyledi. Sürekli takip ettiklerini, gündemi aldıklarını ve itiraz oylarını verdiklerini söyleyen Uz, “İtiraz ettiğimiz her konunun da takipçisiyiz” dedi.
Güzelbahçe’de doğalgaz çalışması yapıldığını ve bu çalışmanın ilçeye partileri sayesinde geldiğini vurgulayan Uz, “Yollarımız çok kötü. Doğalgaz firmasının yol düzenleme çalışması çok kötü. Etraf ya çukur ya tümsek. Belediye biz yapacağız dedi ama bir türlü başlamadı. Yelki Mahallesi çok kötü durumda. Sanki şehir değil çamurlar içinde köyde yaşıyorlar. Ciddi çukurlar var. Asfalt belli bir derecede dökülmeliymiş, soğuk nedeniyle dökülmemiş, bekliyoruz. Sahil kesiminde çöp konteynırları vardı kalkmış. Çöpleri esnaf belli alana bırakıyor ve belediye alıyormuş. Kedi köpek tırmalıyor hepsi dökülüyor ya konteynır geri gelsin yada başka bir çözüm gelmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘DOĞALGAZ VE ULAŞIM’

En çok şikayetin ulaşım ve doğalgaz sorunları olduğunu söyleyen Uz, “En çok doğalgaz ile ilgili şikâyet var. Bizde onun çaresine bakmaya çalışıyoruz. Şuan Atatürk mahallemize doğalgaz gitmedi, sebebini bulmaya çalışıyoruz. İmza toplandı. Zaten soğuk yukarı alanda. Ben firmadan randevu alıp sebebini öğrenmek istiyorum. Diğer konu başlıkları ise çöp problemleri, çevre düzenlemesi ve ulaşım çok kötü. Ben bir vatandaşken de gözlemliyordum. En eski ve konforsuz otobüsler kullanılıyor ki yolumuz çok uzun.1 saat sonra o otobüsten perişan halde iniyor. Bizde konforlu ve daha yeni otobüsler istiyoruz. Vatandaşımız hasta gibi inmesin. Sallaması nedeniyle berbat oluyorsunuz. Neden güzel otobüs verilmiyor? Başka yere verilsin demiyorum ama Güzelbahçe’nin yolu uzun bu araçlar bize uygun değil” dedi.

‘KÖY KONSEPTİNDE SAHİL’

Güzelbahçe’nin limanının bir sembol olduğuna vurgu yapan ve balık hali, restoranlarıyla bilindiğini belirten UZ, sahil şeridinin kötü olduğunu, gerekli düzenlemelerin yeterince yapılmadığını söyledi. Uz, “Sahil şeridimiz kötü, binalar eski düzenlemeleri yapılmamış oturma ve yürüme alanları birbirine karışmış. Orada yürüdüğüm zaman şükür ederek yürüyorum. Sahili çok seviyorum. Güzelbahçe’nin daha iyi bir sahil bandına sahip olmasını istiyorum. Mesela çok orijinal sokak lambası konulabilir, çoğu yanmıyor. Hala köy konseptinde olan bir sahil şeridimiz var. Belediye ile birlikte projelendirebileceğimiz sahil şeridi istiyorum. Konularla ilgili belediye başkanına bilgi verdik, devreye girince düzenlemeler yapılıyor. Bizi de bilgilendiriyorlar. Bizde takipçisi oluyoruz bu şekilde devam ediyor” dedi.

‘HEP BİRLİKTE’

Birlik beraberlik mesajı veren Başkan Uz, “Güzelbahçe halkının huzuru için siyasi parti olarak bizlerin, belediyenin ve mülki idarenin hep birlikte çalışmamız, sorunları tespit edip çözmemiz gerekiyor. Hepimiz vatandaşların refahını istiyoruz. AK Parti’nin Güzelbahçe İlçe Başkanı olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Görevin zor olduğunu biliyorum ama layığıyla yapacağıma ve başarılı olacağıma inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve il başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu görevi yerine getirmek benim boynumun borcu olacak” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

urlada-kimse-oguza-referans-olmamistir

‘Urla’da kimse Oğuz’a referans olmamıştır’

kavga-eden-esleri-ayirirken-yaralandi

Kavga eden eski eşleri ayırırken arada kaldı, bıçaklandı