in ,

‘Dünya çapında başarı dolu’

Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları, Swissotel’de basın toplantısı gerçekleştirdi. Dünya çapında başarıdan başarıya koşan öğrencilerde oradaydı. Genler için ellerinden geleni  yaptıklarını söyleyen Özkaya, “Değerlerimizi ortaya koyuyoruz” ifadelerini kullandı.

dunya-capinda-basari-dolu
Dünyada başarı anlamında sayılı öğrencilerin katıldığı basın toplantısında en büyük başarının çocukların mutluluğu olduğunu söyleyen Özkaya, ” Bizim ürünümüz çocukların başarısı.Biz bunları duyunca mutlu oluyoruz. Online eğitim ile son 6 yılın kayıt rekorunu yaşıyorum.  Bugüne kadar yapılanlar velilerde bir güven oluşturdu. Online eğitim duyuruldu. Cuma ekibi topladık. Cumartesi ve pazar isteyene akıllı tahta bilgisayar sağladık. Kısa sürede adapte olduk. 80 öğretmen evinde tahta takılı şuanda. Güçlü bir online eğitime geçtikten sonra asla ara vermedik” açıklamalarında bulundu.
’44 ULUSLARARASI BAŞARI ‘
Fark yaratan bir eğitim anlayışı ile ilerlediklerini söyleyen Özkaya, “Tarım ve hayvancılık dersleri veriyoruz çocuklar buzağının doğum yaptığını görüyor. Doğumu bizlere haber veren Doruk, biliyorum ki hayatta iyi noktaya gelecek. Çocuklarımız tarımı öğrenirken belki bunu fark etmeyecek fakat bir kriz anında ne yapacağını bilecek”dedi. Havacılık dersleri ve aynı zamanda mutfak dersleri verdiklerine ve önemine değinen Özkaya, “Okulumuzda helikopterimiz ve uçuş derslerimiz var. Marangoz atölyesi dahi var ki eğitim süreci tam anlamıyla gerçekleşsin. Seramikten fene her alanda ders içeriğimiz var”dedi. En başarılı 50 özel okul içerisinde 12. sırada olduklarını söyleyen Özkaya, “Çocukların yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyoruz. İmkansız diye bir şey yok.  44 defa uluslararası arenada dünya derecesi yaptık.  Son projemizde çocuklarımız ile dünya derecesi yaptık” dedi.
‘BÜYÜK DEĞER ‘
Başarıların aslının üretim ve yeniliğe açık olmalarına dayandığını söyleyen Özkaya, “Yelki pazarında üretip sattıklarımız var. Karakılçık buğdayı unumuz var. Öylesine mutluyuz ki. 32 koyun ve 450 tavuğumuz var. Köy ortamında ki gezen tavuklarımız var. Çocukların gelişiminde en güçlü ortamlardan biri pazar ortamıymış. Çocukları haşır neşir etmek cok önemli .  Çocuklarımızla biz her yerdeyiz. Havacılık, binicilik ve arıcılık dahi yapıyoruz. Pazarda öğrendikleri inanın 50 ders saatine bedel. Avrupa’da bizi tanıtan uçak oldu. Bu bir çocuğun hayaliydi.  Bu sayede bize büyük bir değer kattı. Hep çocuklarımız ile olacağız” diye konuştu.