in

Erbakan’dan ittifak açıklaması

 Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan İttifak kararını açıkladı. Erbakan Cumhurbaşkanı olduğunu belirtti

erbakandan-ittifak-aciklamasi

Fatih Erbakan seçim süreciyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erbakan, “Son derece kapsamlı istişareler sonucunda 14 Mayıs milletvekili seçimlerine herhangi bir ittifaka dahil olmadan müstakil olarak girme kararı aldık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de partimizin cumhurbaşkanı adayı olarak YSK’ya başvurumu gerçekleştireceğim” dedi.

Fatih Erbakan, 1965 yılında İstanbul’da doğmuş olan Türk siyasetçi ve mühendis. Necmettin Erbakan’ın oğlu olan Fatih Erbakan, Milli Görüş hareketinde yer almaktadır.

FATİH ERBAKAN KİMDİR?

Fatih Erbakan, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamış ve yüksek lisansını da aynı üniversitenin Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yapmıştır. İş hayatına ise 1988 yılında başlamış ve özellikle enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketlerde yöneticilik yapmıştır.

Siyasi hayatına ise 1994 yılında Refah Partisi’nde başlamıştır. Daha sonra bu partinin kapatılması sonrası kurulan Fazilet Partisi’nde de görev yapmıştır. 2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurulmasının ardından bu partiye katılmamış ve babasının kurduğu Saadet Partisi’nde siyasi hayatını sürdürmüştür.

Fatih Erbakan, Saadet Partisi’nde çeşitli görevlerde bulunmuş ve 2016 yılında parti genel başkanlığına seçilmiştir.