in ,

Altınköy Plajı’nda örnek proje

Urla Altınköyü Koruma Derneği tarafından, Altınköy Plajı’na ilk kez geri dönüşüm kutuları konuldu

altinkoy-plajinda-ornek-proje

Urla İlçesinin plajıyla ünlü Altınköy’de Urla Altınköyü Koruma Derneği tarafından, plaja ilk kez geri dönüşüm kutuları konuldu.
AKKOY Derneği Başkanı ve Utla Kent Konseyi Çevre Geri Dönüşüm Seferberliği Projesinde görev yapan Sunday Özgen , “Çöp sorununu geri dönüşümle çözmeye çalıştık. Ama insanlarımız hala bilinçli değil. Bozulan şemsiye ve plaj koltuklarını bile buraya atıyorlar. Hem bize hem çevreye zarar veriyorlar. Bunları giderken çöp konteynerine atsınlar. Artık bilinçli olmak lazım ” dedi.

İlk defa Urla’da bu kadar geniş bir sahilde çöp sorununu çözmeye çalıştıklarını, bunda da başarılı olduklarını, “Ama ne yazık ki halkımız hala bilinçli değil” diyerek dert yanan Özgen, “Çöp yazıyor kocaman, insanların gözünün içine sokacak kadar büyük. Cam, şişe ve metal yazıyor. Hem de üzerinde fotoğrafları var. Ama maalesef, insanlar bunu görmüyor, ya da görmemezlikten geliyor. Kocaman pet şişeyi yanlış yere atıyor. Buralara kırılan şemsiye ve plaj sandalyelerini atıyorlar. Bu objeler naylonları deliyor. Bize zarar veriyor. Az ileride çöp konteyneri var, gidip oraya atsınlar. Memleketimiz kazansın, biz kazanalım. Sahillerimizi temiz tutalım “