in ,

Başkan Emre Sarıgedik’e rakip çıkmadı

İzmir’in cemiyet hayatına öncülük eden Küçük Kulüp Derneği Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Emre Sarıgedik’e rakip çıkmadı

Türkiye’nin batıya açılan kapısı İzmir’in köklü kulüplerinden biri olan kurumda, olağan genel kurul heyecanı yaşandı. Kentin ileri gelen sanayicileri, tüccarları, etkili odaların başkanları ve yerel yöneticilerinin büyük ilgi gösterdiği toplantı hafta sonunda gerçekleşti.

‘HEDEFİMİZ BÜYÜK’

Spor ve dostluğun kenetlendiği Küçük Kulüp’ün özel bir yere sahip olduğunu vurgulayan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “2023 yılında her yaptığımızın bir üstüne koymak istiyoruz. Türkiye gerçekten yetenekli gençlere sahip bir tenis ülkesi. Bizim de bu gençlere inancımız var. Dünyanın en iyi sporcusunu yetiştirme arzumuzla devam ediyoruz. Ülkemizin tanıtımına katkı sağladık ve dünya tenisine örnek oluşturduk. Dostluğumuzun pekişmesi tenis sporumuzun gelişmesi adına Küçük Kulüp Derneği önemli çalışmalar yapıyor. Yeni dönem için Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sardıgedik ve ekibine başarılar diliyorum” dedi.

 ‘CEMİYET HAYATI’

Küçük Kulüp’ün kent cemiyet hayatında önemli bir yere sahip olduğunu belirten İzmir’in kanaat önderlerinden Kemal Çolakoğlu, “Bir kentin kanaat önderleri zaman zaman bir araya gelmeli görüş alışverişinde bulunmalıdır. Tarihi yaklaşık bir asır öncesine dayanan bu sivil toplum kuruluşumuz bu anlamda önemli bir misyonu yerine getiriyor. Sadece spor değil sosyal sorumluluk projelerinin de hayata geçmesinde koordinatör görevi üstleniyor. Kentimizin önde gelen isimlerinin harcı ve nüvesi niteliğindeki derneğimiz gelecek kuşaklara Başkan Sarıgedik ve arkadaşlarının çalışmaları sayesinde taşınacak. Omuzlarındaki bu ağır yükü taşımalarına destek olacağız” şeklinde konuştu.

‘KENTİN TUTKALIYIZ’

Tek liste ile seçime gitmenin ağır sorumluluğunu omuzlarında hissettiğini vurgulayan Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik, “Hayata geçirdiğimiz projelerimiz ve hayata geçirmek istediğimiz projeleri bilen üyelerimiz bize tek listeyle seçime gitme sorumluluğunu yükledi. Bize olan bu güven için teşekkür ediyorum. Kenti kenetleyen ve tutkalı olan bu kulübün önemli bir misyonu var. Türkiye’nin batıya açılan kapısı İzmir’i birçok alanda daha ileriye taşımak. Bu misyondaki en önemli kaldıracımız spor ve sporun dilidir. Sporda kazanmak veya kaybetmekten daha önemli olan mücadele azim ve gayreti ile sonrasında dostluk, kardeşlik ve kaynaşmayı sağlamaktır. Sporun ana amacı budur. Spor, resim, müzik, kısacası sanat evrenseldir. Sporun ve sanatın dili ortaktır. Her ülkeye, her millete, her topluma aynı dilden hitap eder ve aynı mesajı verir. Spor ve sanat, yapanlara verdiği zevk kadar taraftarlarını da buluşturur. Bu buluşmayı gerçekleştirdiğimiz büyük ailemizi aydınlık geleceğe taşıma sorumluluğunu bana ve arkadaşlarıma bir kez daha verdiğiniz için minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Başarılı çalışmaları için Kemal Çolakoğlu Dernek Başkanı Emre Sarıgedik’e bir teşekkür plaketi takdim etti.

Tek liste ile gerçekleştirilen genel kurulda görev verilen isimler belirlendi.

Yönetim Kurulu

Emre Sarıgedik, Ayşegül Kurtel, Gülgün Hıdır, Ümran Bağcı, S.Arda Yağcı, İlker Genç, Ahmet Aslaner, Mark Sevinti, Selçuk Özer ve Serhat Kaya.

Denetim Kurulu

Enrico Ricardo Aliberti, Celal Özlü ve Avram Sevinti

Onur (Disiplin) Kurulu

Cem Bakioğlu, Ahmet K. Sağel, Bahar Şeker ve Kemal S. Çolakoğlu