in ,

İzmir’de bahar havası gidiyor… Yağmur ve kar geliyor!

Mart ayının son haftasında İzmir’de yağışlı ve soğuk hava geri geliyor. Kentte hafta başından itibaren hava sıcaklığında düşüş yaşanması beklenirken, yüksek kesimlere de kar yağışı gelmesi tahmin ediliyor

EGE TELGRAF- İzmir’de bahar havası yerini soğuk ve yağışa bırakıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre kenti Salı gününden itibaren yağışlı hava etkisi altına alacak. Hava sıcaklığında ise kademeli olarak düşüş beklenirken, hafta sonuna doğru termometrelerin yükselmeye başlayacağı tahmin ediliyor.

KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLACAK!

Yaptığı tahminlerle dikkat çeken İzmir Hava Durumu sayfası kentin yüksek bölgelerine kar yağışının etkili olacağını açıkladı. Hava sıcaklığının yaklaşık 10 dereceye kadar düşeceğini savundu. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Salı günü yağış ve soğuk hava gelecek. Çarşamba günü sıcaklıklar 10 derecelere kadar inse de Perşembe gününden itibaren hızlı toparlanma olacak. Yarın gece başlayacak kuvvetli gök gürültülü sağanaklar, aralıklarla ve yerel bir şekilde gün boyu devam edecek. Salı gecesi İzmir’in +500 rakım ve üzerinde kar yağışı görülecek. Yağış Çarşamba sabah ilk saatlere uzarsa İzmir’in deniz seviyesindeki semtlerinde de kar uçuşabilir. (Çok düşük ihtimal)” denildi.

Meteoroloji’nin İzmir’de beş günlük hava tahmin raporu şu şekilde: