in ,

İzmirliler SGK önünde uzun kuyruklar oluşturdu!

EYT Resmi Gazete’de yayımlandı. Başvuru için İzmirliler gün doğmadan SGK önünde uzun kuyruklar oluşturdu

izmir-eyt-sgk-kuyrugu

Nihat AK-ÖZEL HABER-Milyonlarca vatandaşın beklediği EYT ilgili düzenlemeleri içeren kanun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İzmirliler sabah saatlerinden itibaren SGK önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

İzmir’de EYT’yi bekleyen vatandaşlar neler söyledi?

Sibel Güngör: Emeklilik işlemlerinin e-devletten de yapılabiliyor olması lazım ama şu anda yok. Çalışmıyor o yüzden buraya geldim. Saat 04.00’de geldim. Emekli olma isteği ve arzusuyla buradayım. Daha olmadık. Başvuracağız.

Ersin Talay: İşe başladığımdan bu yana 26 yıl geçti. Yirmi yedinci yılımdayım. Hak ettik. Emekli olmak istiyorduk. O da oldu. Çok şükür. İşlemleri yapak için sıraya girdim. İlk olarak sıraya girmek için 03.00’de geldim. Baktım kimse yok geriye gittim. Daha sonra saat 06.00’da kuyruğa girdim. Heyecanla bekliyorum. İnşallah kapılar açılır işlemlerim başlar.

Mustafa Kahraman: otuz yıldır çalışıyorum. Yirmi beş yılı doldurdum. Ben 04.00’de buradaydım.
Okan Üstüner: Bana kalsa saat 02.00-03.00 gibi gelecektik. Ailem biraz daha uyusun istirahat etsin diye biraz bekledim. 04.00-05.00 gibi geldik. E-devletten de işlem yapılabiliyor olması lazım. Ama şu anda yoğunluktan dolayı sanırım işlem yapılamıyor. Bazıları eşleri adına kuyruğa girdi. Eşinin çocuklara baktığını mesai saati başlayana kadar kendisinin sıraya girdiğini söyledi.