in

Karşıyakalı yardımsevenler baştacı

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Karşıyaka Şubesi “Hoş Geldin Bahar Merhaba Yaz” kahvaltısında bir araya geldi Karşıyaka Belediyesi Latife Hanım köşkü bahçesindeki “Hoş Geldin Bahar Merhaba Yaz ” etkinliğine Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, İlçe Müftüsü İsa Gürler, İş İnsanı Osman Avcı, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Karşıyaka Şubesi Başkanı Şule Bayraktutan, dernek yönetimi, üyeleri, birçok STK başkan ve temsilcileri katıldı

karsiyakali-yardimsevenler-bastaci

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Karşıyaka Şubesi Başkanı Şule Bayraktutan, Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin 1928 ‘de kuruduğunu belirterek şunları söyledi: “Öncelikle belediye başkanımız Sayın Dr. Cemil Tugay beyin bizi yalnız bırakmadığı için kendilerine teşekkür ediyoruz. TYSD 1928’den beri tüm ülke çapındaki 130 şubesi ile nüfusumuzun genç, yaşlı, engelli tüm kesimlerine devletin öngördüğü çağdaş, sosyal politika çerçevesinde azimli çalışmalarını sürdürmektedir. Öncelikle üniversite öğrencilerine “Atatürk Eğitim Bursu” vererek, Cumhuriyetin kurucu ilkelerine bağlı gençlik yetiştirmeye gayret etmektedir… İçlerine cevher dolduran ve varlığı ile mutluluk saçarak başarılı olan insanlar yetiştirmeye çalışıyoruz. Sayımız artarsa, kim bilir belki dünya bambaşka bir yer olur.”

TEŞEKKÜR PLAKET VE BELGELERİ

Müzik dinletisi eşliğinde yapılan kahvaltı sonrasında TYSD Genel Başkanı Dilek Bayazıt‘ın imzaladığı teşekkür belgeleri ve plaketler derneğe emeği geçenlere verildi. İş İnsanı Osman Avcı’nın plaketi Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay tarafından verilirken, İlçe Müftüsü İsa Gürler ile birlikte katkıda bulunanlara da teşekkür belgesi verildi.