in ,

AK Parti’li Çankırı, konteyner kentte kalan depremzedeleri ziyaret etti

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Kahramanmaraş merkezli ikinci depremin merkez üssü Elbistan’da konteyner kentte kalan depremzedelere ziyarette bulundu

akpartili-cankiri-depremzedeleri-ziyaret-etti

AK Parti’li Çankırı, İçişleri Bakanlığı tarafından Elbistan’da görevlendirilen Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya ve Karaburun Kaymakamı Eyüp Kaykaç ile Trabzon Büyükşehir Belediyesince kurulan konteyner kentte kalan depremzedelerle bir araya geldi.

Depremzedelerle sohbet eden Çankırı, İzmirli hayırsever tarafından gönderilen buzdolabı, ısıtıcı ve yardım malzemelerini dağıttı. Konteyner kentte açılan kurs merkezinde görev yapan gönüllü öğretmenler ve öğrencilerle de görüşen Çankırı, öğrencilerin test kitabı ihtiyacının en kısa sürede karşılanacağını belirtti. Ziyarette, Süleyman Bölünmez Eğitim Vakfı aracılığıyla depremzedelere İzmir lokması da ikram edildi. Çankırı, depremin ardından yaklaşık bir ay boyunca Elbistan’da depremzedelerle bir arada olduğuna işaret ederek, “Depremin ardından Türkiye tek yürek oldu. AK Parti’li belediyeler, depremin ilk gününden bu yana kardeş belediyecilik anlayışıyla burada hizmet etti. Trabzon Büyükşehir Belediyesinin kurduğu konteyner kentte İzmirli hayırseverin verdiği buzdolaplarını, ısıtıcıları ve malzemeleri dağıtıyoruz.” dedi. (AA)