in ,

‘Aşk ile koşan yorulmazmış’ dedi yola çıktı

AK Partili Ali Sedat Şenbaş milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu

ask-ile-kosan-yorulmazmis-dedi-yola-cikti

EGE TELGRAF – İzmir’in başarılı iş adamlarından Ali Sedat Şenbaş, İzmir 2. Bölge’den Ak Parti milletvekilliğine aday adaylık başvurusunu yaptı. 1 Kasım 2015 tarihinde 26.Dönem Milletvekili Seçimlerinde AK Parti tarafından 2.Bölge İzmir milletvekili adayı gösterilen genç ve başarılı iş adamı Şenbaş, 14 Mayıs’ta düzenlenecek olan  2023  28. Dönem Milletvekili seçimleri için resmi müracaatını Ak Parti İzmir İl Başkanlığına yaptı.

ʺAşk ile koşan yorulmazmışʺ diyen Şenbaş, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek alarak 13-14 yaşından beri aşk ile koşturduğum hayallerimi gerçekleştirmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 28. Dönem Ak Parti İzmir Milletvekili olabilmek için yola çıktım” şeklinde konuşan Şenbaş, “Bizler siyasetin içinde büyümüş bir ailenin ferdi olarak,  Bu bölgeye âşık bir insan olarak yola çıktık. Bu yoldan hiçbir zaman geri dönmedik. Burada bütün amacım hizmet etmek ve bize gelen desteklerle hizmet etme inancımın var olması.  Bu taleplere kayıtsız kalamazdım ve adaylık için başvurumu yaptım. Biz şunu biliyoruz ki; eğer Allah nasip eder de seçilirsek, biz bu bölge için 7 gün 24 saat sizlerin emrinde olmayı ve hizmet etmeyi görev kabul edeceğiz. Bu bölgenin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Biz Küçük Menderes ve Bakırçay Havzamızın Ankara’da gür sesi olmayı hedefledik” dedi.

ALİ SEDAT ŞENBAŞ KİMDİR?

Bilkent Üniversitesi İşletme Bilgi Yönetiminden ödülle mezun olan Şenbaş, ülkemizin en eski ve köklü lojistik firması olan (kuruluş 1893) aile şirketinde 4.kuşağı temsilen Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyor. Adnan Menderes‘ in Gençlik Kolları Başkanlığını yapmış, ayrıca DYP İzmir Milletvekilliği görevinde bulunmuş (19.Dönem) ve geçtiğimiz dönem Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapmış olan merhum Erkut Şenbaş vesilesiyle köklü bir siyası geçmişi olan da bir aileden geliyor. 1978 doğumlu. Evli ve 3 çocuk babası.