in ,

Bahçeli: Sosyal medyada denetim şarttır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Sosyal medya mutlak suretle denetim altına alınmalıdır” diyerek konunun bir an önce hukuki temele bağlanmalı gerektiğini söyledi

bahceli-israil-yaptiklarinin-bedelini-odemelidir

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, partisinin tam anlamıyla 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine odaklandığını vurgularak sözlerine başladı.

Hiçbir provokasyonun hedeflerine gölge düşürmeyeceğini de açıklayan Bahçeli, ”Sosyal medya mutlak suretle denetim altına alınmalıdır” dedi. ”Milli güvenliğimiz sosyal medyada tahrip edilmemelidir” diyerek sözlerine devam eden Bahçeli, konunun bir an önce hukuki temele bağlanması gerektiğini belirtti. Ege ve Doğu Akdeniz’de görev uçuşu yapan Türk jetlerine, Yunanistan’a ait S-300 hava savunma sistemi tarafından radar kilidi atılmasına yönelik de konuşan Bahçeli, bu tacizin karşılıksız kalmamasız gerektiğini söyledi ve ”Yunanistan, bardağı taşırmak üzere” diyerek tepki gösterdi. Yaklaşık 9 ay sonra yapılmaması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için de konuşan Bahçeli, şöyle konuştu: ”Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ve MHP 2023 seçimlerine hazırdır. O güne kadar vatandaşlarımızla yüz yüze diyaloglarımızı artıracağız” Milliyetçi Hareket Partisi’nde kapsamlı bir ”af yasası” için değerlendirmeler yapıldığına yönelik haberlere yönelik ”asılsız”dır yorumunu yaptı.

”ERKEN SEÇİM OLACAK MI?”

”Erken seçim olacak mı” sorusunu da yanıtlayan Bahçeli, ”9 ay 18 gün var, beklemek gerekiyor” dedi.   (NTV)