in ,

CHP Buca yeni başkanını belirledi!

Bugün gerçekleştirilen Buca CHP ilçe başkanlığı seçiminin kazananı Hacer Taş oldu. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan seçimi, Hacer Taş sadece 7 oy farkla kazandı

chp-buca-yeni-baskanini-belirledi

CHP Buca İlçe Örgütü‘nün yeni başkanı belli oldu. Gün boyu tansiyonun bir an olsun bile düşmediği kongrede, yarışın galibi kırmızı listeyle Hacer Taş oldu. 17’si doğal toplamda 417 delegeden 412’si oy kullandı. Oylamada 3 oy geçersiz, 409 oy ise geçerli sayıldı. Sandıktan 199 oy Ali Hıdır Uludağ için çıkarken, Hacer Taş ise 206 delegenin oyunu aldı.
İki aday sandıkların açılmasını ve oyların sayılmasını yan yana izleyerek örgüte birlik ve beraberlik mesajı verdi.

‘ARTIK SEÇİM BİTTİ’

Oylarının sayılmasının ardından 206 oyla seçilen yeni ilçe başkanı Hacer Taş örgüte teşekkür konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu yarışın kazananı kaybedeni yok. Bu yarışın kazananı CHP. Ali Hıdır benim kardeşim, arada neredeyse hiç oy farkı yok. Demek ki herkes bizim birlikte hareket etmemizi istiyor. Bu salondan çıkarken herkes kırmızı ve mavi atkılarını çıkarıp kol kola çıksın. Artık seçim bitmiştir. Yüreyecek çok yolumuz var. Çok sağolun…”
Taş’ın konuşmasının ardından mikrofonu alan rakibi Uludağ ise, “CHP içerisinde demokrasi koşullarında olan bir yasrış. 2 yıllık görev süresi içinde Sayın Başkan Hacer Taş görevi üstlenecektir. Kendisine başarılar diliyorum. Bana destek olan herkese de teşekkür ediyorum. Hepinizin emeğine, yüreğine sağlık” diye konuştu.