in ,

İYİ’lerin liste tartışması Ankara’ya da yansıdı!

İYİ Parti İzmir’de il başkanlığına seçilen Sinan Bezircilioğlu’nun üst kurul listesinde yer almayan Tire Belediye Başkanı Duran, Ankara’da seçildi

iyilerin-liste-tartismasi-ankaraya-da-yansidi

İYİ Parti İzmir’de kongre süreciyle başlayan tartışmalar devam ediyor. 22 Ocak’ta gerçekleşen üçüncü olağan il kongresinde Sinan Bezircilioğlu ve Ülkü Doğan blok listeleriyle yarışmış; iki adaylı yarışın sonunda kazanan Bezircilioğlu olmuştu.

Adayların hazırladığı listeler de yarışta dikkatleri çekmişti. Doğan’ın listesinde 30 ilçe başkanı ve Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın ismi üst kurul delegeleri arasında yer alırken Bezircilioğlu’nun listesinde ise 11 ilçe başkanı ve Tire Belediye Başkanı Duran yer almamıştı. Yaşananların ardından önceki gün yeni bir gelişme parti gündemine oturdu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in talimatı ile Ankara’da yapılan il başkanlığı seçiminde Başkan Duran üst kurul delegesi olarak listede yerini aldı ve üst kurul delegesi olarak seçildi.

AKŞENER’E TEŞEKKÜR

Sosyal medya hesabından bu haberi duyuran Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Kıymetli arkadaşlarım; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin takdiri ile Başkentimiz Ankara’dan Üst Kurul Delegesi seçilmiş bulunmaktayım. Bu vesileyle Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendiye teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

‘TELAFİ EDİLDİ’

Gelişmelerin ardından, kongre sürecinde Bezircilioğlu’nu desteklediği bilinen İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray‘dan da yeni bir çıkış geldi. Partililere mesaj attığı öğrenilen Çıray, “İzmir’deki tek ve değerli Belediye Başkanımız Atakan Bey’e istem dışı yapılan hata Ankara’da gerçekleşen il kongremizde telafi edildi. Kendisi üst kurul delegesi oldu. Sayın genel Başkanımıza, Danışmanı Ömer Karakaş Bey’e ve kıymetli kardeşim Ankara İl Başkanı Sayın Faruk Köylüoğlu’na teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)