in ,

Mahmut Eskiyörük Tire’de heyecan yarattı

 CHP’den 2.Bölge aday adayı olan eski Başkan, “Havzamızın sesi, gözü, kulağı olacağım” derken, CHP Tire İlçe Başkanı Nejat Bozkurt, “Bölgemiz için büyük kazanç” ifadesini kullandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Mahmut Eskiyörük CHP Tire İlçe Başkanlığı binasında ilçe yönetimi, partililer, muhtarlar ve kendisini yalnız bırakmayan dostları ile bir araya geldi. Tire Süt Kooperatifi’nde 20 yıl boyunca başkanlık görevini başarıyla yürüten Eskiyörük, siyasete girerek hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla CHP’den milletvekili adaylığı için yola çıktığını ifade etti.

“BÜYÜK KAZANIM OLACAK”

CHP Tire İlçe Başkanı Nejat Bozkurt, “Mahmut Eskiyörük’ün, Küçükmenderes Havzasından aday adayı çıkmasından dolayı gerçekten çok mutlu oldum. Yıllardan beri büyük bir eksiklikti bu. Havzamızı temsil edecek bir milletvekilimiz yok. Altı ilçe başkanı buna Kemalpaşa’yı da dâhil ediyorum ve üç belediye başkanı olmak üzere zaman zaman toplantılar yaptık. Küçük Menderes’ten adayımızın çıkması konusunda görüş bildirdik. Bu konuda katkı koymamız gerektiğini düşündü. Bizim bölgemizin sorunlarının ancak bizim bölgemizden çıkan milletvekili adayların çözeceğini düşünüyoruz. Bu bölgede yaşayan hizmetkâr olan, bağlarını koparmamış kişilerden olması, bölge sorunlarını gayet iyi bilen adayların bölgemizi daha iyi temsil edeceğini düşünüyorum. Özellikle burada ikamet etmesi, bağların olması ailesinin olması çok büyük avantaj sağlayacak. Aynı zamanda yerel adayların şöyle bir özeliği var parti gözetmeksizin her kesimden oy alabiliyor. Bunun geçmişte örneklerini gördüğümüzden dolayı, süt kooperatifinde  çok önemli başarılar elde etmiş, belli ödüller almış, büyük bir  zıplama  yaptırmış Türkiye’de örnek temsil edilen, ülkemizde üniversitelerde kooperatifçilik  dersi verecek birikimi olması bile Küçükmenderes  Havzamız açısından büyük bir kazanç olarak görüyorum. O sebepten kendisine ilçem adına da aday adayı olduğu içinde çok teşekkür ediyorum. Bu bölgedeki boşluğu bölgemizden çıkacak, açıkça söylüyorum havzamızdan çıkacak adayların arkasında zevkle çalışacağım. Ben tabi ki CHP’nin bütün milletvekili adaylarıyla çalışmak zorundayım ama bölgemiz için büyük kazanç olacağını düşünüyorum. Kendisine başarılar diliyorum ve teşekkür ediyorum.”

mahmut-eskiyoruk-tirede-heyecan-yaratti

“TECRÜBELERİMİ ORTAYA KOYACAĞIM”

Mahmut Eskiyörük ise, “30 yıllık kooperatifçilik alanındaki mücadelem ve hizmetlerimden sonra ülkemizin ve bölgemizin içinde bulunduğu durumu görüp bu süreçte ‘bana ne bakayım keyfime, dinleneyim’ diyemedim. Kuvayi Milliye ruhu ile yola çıktım. Bunca yıllık birikim ve tecrübelerimle, bölgemin ihmal edilmiş tüm sorunlarının çözümü için, Türk tarımının içinde bulunduğu içler acısı durumundan çiftçimizi kurtarmak, üretici ve tüketicinin yüzünü güldürmek için, her şeyden önce Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti korumak için kendimi, deneyimlerimi ülkem ve bölgem adına ortaya koydum. Genel merkezimin takdiri ve sizlerin verdiği güç ile bu dönem sahipsiz kalan bölgemizin temsilcisi olmak istiyorum.  Projelerimizle bölgemizin kayıp yıllarını telafi etmek istiyorum.  Sorunları biliyorum, yaşıyorum ve çözüm konusunda kendime güveniyorum. Gençlerimizin bugünü, çocuklarımızın geleceği için daha güçlü ve daha yaşanır bir Türkiye ve Küçük Menderes için bugüne kadar olduğu gibi ayrımcılık yapmadan  bir halk adamı olarak bir dava adamı olarak hizmet etmek istiyorum. Beni yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Desteğinizi bekliyorum. Sizlere güveniyorum. Sizde bana güvenin.  Bugüne kadar olduğu gibi, hiçbir kimsenin başını öne eğdirmeyeceğime söz veriyorum. Yolumuz açık olsun.”

ESKİYÖRÜK’ÜN ARKASINDAYIZ

Mahmut Eskiyörük’ün aday adaylığı başvurusu sonrası büyük mutluluk ve heyecan duyduklarını belirten partililer,  kendisinin Küçük Menderes Havzası’nı en iyi şekilde temsil edecek isimlerin başında geldiğini vurgulayarak Mahmut Eskiyörük’ün sonuna kadar arkasında olduklarını söylediler.