in

MHP’li Şahin’den Dervişoğlu’na: Bu konular senin boyunu aşar

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu’nun ‘Milliyetçilik’ açıklamasını sert sözlerle eleştirdi

Yağmur DAŞTAN-EGE TELGRAF- İzmir’de ‘Milliyetçilik’ tartışması patlak verdi. İYİ Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu’nun, “Herkes en başında milliyetçi olmayı başarabilmiş olsaydı, bu Cumhuriyet’in kuruluş felsefesine sadakatle bağlı kalmış olsaydı bunlar şimdi tartışılmazdı” sözlerine MHP’den yanıt geldi.

O SÖZLERİ SÖYLEYECEK ADAM DEĞİL

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Dervişoğlu’nun sözlerine sert dille eleştirerek, “Tencere dibin kara, seninki benden kara diye bir söz var…  O sözleri söyleyecek adam değil. Bu ayrı bir konu… Bu konular Müsavat Bey’in boyunu aşar. PKK’nın partisi için ‘O meşru bir partidir’ diyecek kadar, PKK’nın başındakini kahvaltıya çağıracak kadar milliyetçilerdir onlar. İmamoğlu’nun yüzünde ‘Rabbi yessir görüyorum’ diyecek kadar milliyetçidir onlar. Libya’ya ‘Tayyip oğlunu gönder’ diyen Meral Akşener milliyetçidir. Çok önemli milliyetçilerdir ama aynı Meclis’te bulunan parti Hafter’e temsilci göndererek ‘Türkiye ile yaptığınız anlaşmayı iptal edin. Türkiye yaptığı o anlaşma ile Akdeniz’de söz sahibi olacak. Size ne destek gerekiyorsa biz yapalım’ demişlerdir ve yapmışlardır da. Ama Türk Devleti Libya’da Hafter’e müsaade etmemiştir. Onlar milliyetçilik konusunda en son adam bile değiller” dedi.