in ,

Yaşar Okuyan CHP’den ihraç edildi  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmesi İYİ Partililer tarafından tepki gören Yaşar Okuyan’ın CHP ile ilişiğinin kesildiği açıklandı.

yasar-okuyan-chpden-ihrac-edildi

Sosyal medya hesabından dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile baş başa görüşme yaptığını duyuran eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan’ın bugün CHP ile ilişiği kesidi.

Okuyan, görüşme fotoğrafını “Kılıçdaroğlu ile yarım saati aşan bir süre TBMM’deki CHP Grup odasında görüştük. Deprem ve seçimleri ele aldık” mesajıyla sosyal medya hesabından paylaştı. Bunun üzerine İYİ Partili isimler de görüşmeye sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Grup Başkanvekili İbrahim Özkan “Bu yalancının Genel Başkanıma iftirası ortada dururken, bu görüntüyü paylaşmasını kabul etmiyorum” derken İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık da “Ruhsuz biri ile görüşmek Ruh’a aykırı. Zinhar kabul edilemez” diye mesaj attı.

Bu tepkilerin ardından CHP’den Yaşar Okuyan’ın partiyle ilişiğinin kesildiği açıklaması geldi.

NE OLMUŞTU?

Yaşar Okuyan bir süre önce verdiği röportajda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le ilgili gizli bilgilere sahip olduğunu ve bir yıl önce Kılıçdaroğlu’na bu bilgileri bir dosya halinde sunduğunu iddia etmişti. Akşener’in bu bilgiler karşısında cumhurbaşkanı adaylığından vazgeçtiğini öne süren Yaşar Okuyan, CHP içinden veya CHP’ye yakın çevrelerin yürüttüğü Kılıçdaroğlu karşıtı kampanyaların arkasında da İYİ Parti ve Akşener’in olduğunu savunmuştu.

Kılıçdaroğlu ise Okuyan’ın bu iddiasını reddederek “Böyle bir şey yok. Zaten benim çalışma anlayışıma da uygun değil” ifadelerini kullanan Kemal Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Sayın Okuyan zaman zaman beni ziyaret ediyor. Eski bir bakan olarak görüşme talebine zamanım uygunsa yanıt veriyorum. Ancak ifade ettiği gibi bana Akşener hakkında gizli bilgi veya da dosya vermiş değil. Kamuoyunun dikkatine sunarım” ifadesini kullanmıştı.