in ,

Başkan Soyer: Bir şey değişecek her şey değişecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin Millet İttifakı Genel Başkanları Buluşması’nın açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Beledye Başkanı Tunç Soyer, kongrenin tarihsel önemine vurgu yaptı

baskan-soyer-bir-sey-degisecek-her-sey-degisecek

Yağmur DAŞTAN- EGE TELGRAF-  AASSM’de düzenlenen toplantının açılış konuşmasını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptı. Soyer, Kılıçdaroğlu’nu “sayın 13’ncü cumhurbaşkanımız hoşgeldiniz” sözüyle kürsüde selamladı ve konuşmasında İzmir İktisat Kongresi’nin tarihsel önemine dikkat çekti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce gelecekteki iktisat politikalarına ışık tutulması şiarıyla ‘Geleceğe Davet’ sloganıyla gerçekleşen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, Millet İttifakı’nın temsilcilerini ağırladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İkinci İktisat Kongresi’nin hayata geçirdikleri süreçte yapılan çalışmaları ve hedefleri anlatarak katılımcılara seslendi.
Başkan Soyer, “Toplumun kılcallarından beslenerek bir gelecek inşa etmeye karar verdik. İşçi, sanayici, çiftçi esnaf kuruluşlarıyla 21 ayrı toplantı gerçekleştirdik. Nihayet 50 uzmanın yer aldığı bu çalışmalar son haline kavuşturuldu. Son iki gündür paydaşların yaptığı çalışmalar değerlendirmeye sunuldu ve müzakereler yapıldı. Doğa ile paydaş da bir değer olarak masaya davet edildi. Bize ilham veren Atatürk’ün kongre için izlediği yol ve yaptığı kurgu bize akıl oldu. Yola çıkarken içerikle ilgili bir fikrimiz yoktu. Gördük ki ortak akılla başlayan bu süre. Hiçbir sorunun tek başına çözülemeyeceğini gösterdi. Alınan karar ve ilkeler geleceğin Türkiyesi’nin şekillendirilmesinde rol olacak. Biz bugünün siyasal ikliminde bugünlerinin sorunlarına cevap verme değil, geleceğin Türkiyesi’nin politikalarını tasarlamak istedik. Genel başkanlarımızın da izlediği rol bundan farklı değil. Ortak mutabakatla bir gelecek Türkiyesi inşa ediyorsunuz. Millet İttifakı’nın yaptığı adımlara İzmir’den yaptığımız gönülden bir katkıdır. Buna İzmir’deki çiftçinin alın terini yüzlerce uzmanın aklını koyduk. Artık çok iyi biliyoruz, bir şey değişecek her şey değişecek” diye konuştu.