in ,

Haftasonu sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

Geçtiğimiz haftasonu sokağa çıkma yasağı önce uygulanacak sonra uygulanmayacak denmişti. Bugün toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında Erdoğan kararı açıklayacak

haftasonu-sokaga-cikma-yasagi-gelecek-mi

Ülkemizde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının devam edip etmeyeceği büyük merak konusu oldu. Geçtiğimiz hafta 6-7 Haziran tarihlerindeki sokağa çıkma yasağı kararı için İçişleri Bakanlığı genelge göndermişti. Genelgenin yayınlanmasından sonraki gün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi Twitter adresinden sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmamasına karar verdiğini açıklamıştı. Şimdi ise gözler 13-14 Haziran tarihlerini kapsayan hafta sonu sokağa çıkma yasağının olup olmayacağının açıklanmasında. Buna binaen bugün (9 Haziran 2020) Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonucunda kararın verilmesi bekleniyor. Ayrıca toplantının ardından alınacak ve gevşetilecek tedbirlerin açıklanması ve 65 yaş üzeri vatandaşların daha fazla sokağa çıkabilmesi ihtimalinin netlik kazanması bekleniyor.

İlk kez yüz yüze

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan toplantıya Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlık ederken, sosyal mesafe kurallarının uygulandığı Kabine toplantısına üyeler maske ile katıldı. Pandemi döneminde video konferans sistemi ile yapılan Kabine toplantısı, uzun bir aranın ardından ilk defa yüz yüze yapıldı.

bakanliktan-turist-rehberlerine-iliskin-genelge

Bakanlıktan ‘turist rehberlerine’ ilişkin genelge

ciglideki-korku-dolu-anlari-cevre-sakinleri-anlatti

Çiğli’deki korku dolu anları çevre sakinleri anlattı!