in ,

‘Halk’ Ege Eti bağrına bastı

Geçtiğimiz günlerde faaliyetine başlayan Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin markası Halk Ege Et’teki tüm ürünler İzmirliler tarafından çok beğenildi

halk-ege-eti-bagrina-basti

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yüz akı kuruluşlarından olan ‘Halk Ege Et’in il dışındaki ilk şubesi geçtiğimiz günlerde İzmir’de açılmıştı. Yoğurttan peynire, sütten yumurtaya kadar çok çeşitli ürünlerin bulunduğu Şube’de etin de hemen her çeşidini bulmak mümkün. Kısa bir süre olmasına rağmen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Halk Ege Et İzmir Şube Sorumlusu Salim Çıldır, açılış yaptıkları 27 Aralık’tan bu yana Aydın ve Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki üretici kooperatiflerinin ürünlerini vatandaşlara doğrudan ulaştırdıklarını söyleyerek “Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu da kadın olmasından dolayı özellikle kadın kooperatiflerine çok önem veriyor. Burada her türlü et ürününü bulabilecekleri gibi zeytinyağına, bakliyata, peynire, süte, yoğurda kadar her şeye ulaşabiliyorlar. Bakliyat ürünleri Ovacık’tan gelirken, peynir ve süt Ödemiş’ten geliyor örneğin. Zeytinyağı ve incirimiz bizim yük akımız zaten. Bu ürünlerin hepsi el emeği, göz nuru” dedi.

‘İZMİRLİ SAHİP ÇIKTI’

Kendilerini özel kılan noktanın üretici ile vatandaş arasında köprü olmaları olduğunu vurgulayan Çıldır, İzmirli’nin de kendilerine sahip çıktığını aktardı. Çıldır şöyle konuştu: “Başkanımız böylece halka hem ucuz ve lezzetli ürün yedirirken, üreticiyi de kalkındırıyor. Örneğin etler için, yerli üreticimizin bin bir emekle yetiştirdiği, yerli hayvanları alıyoruz. Bu hayvanlar çıraklıktan yetişmiş, gerekli tüm belgelere sahip uzman kasaplar tarafından kesiliyor, uygun ve modern tesislerde işleniyor ve etler yine üst düzey koşullarda korunarak buraya getiriliyor. Her şeyden önce söylemek gerekir ki İzmirli vatandaşlar bize ve Aydın’ımızın markasına çok ama çok destek oldular, sahip çıktılar. Biz onlara güven ve kaliteyi uygun fiyata satıyoruz. Onlar da dolayısıyla bize teveccüh gösteriyor. Tüm ürünlerimiz yoğun şekilde satılıyor. Ancak İzmirli özel ürünlere çok daha büyük önem veriyor. Mesela yuvarlaması vardır Aydın’ın. Deneme amaçlı çok satılıyor ve alan herkes geri dönüp tekrar alıyor. Zeytinyağımızdan, incirimizden ve tüm et ürünlerimizden muazzam derecede çok iyi dönüşler alıyoruz. Yoğun olarak da satılıyor.”

DOĞAL VE TAZE

Alışveriş yapan vatandaşlardan Şehnaz Sinan her türlü ürünün doğal ve taze olarak Halk Ege Et’te bulunduğunu belirterek, “Açılmasından çok memnunum. Pek çok şey taze ve oldukça ucuz. Biz rahatlıkla ihtiyaçlarımızı buradan görüyoruz. Ön ayak olan herkese sonsuz teşekkürler” diye konuştu.
Başka bir vatandaş Gülizar Soylu da verilen hizmetten memnun olduklarını ve mağazanın faaliyetlerini sürdürmesini talep ettiklerini belirtti. Soylu, “Bu fiyata bu kalitede et bulmak mümkün değil” yorumunda bulundu.

Utkucan Akkaş / Özel Haber

isaret-dili-ile-psikolojik-danismanlik-hizmeti

İşaret dili ile psikolojik danışmanlık hizmeti

alsancakta-yaylastirma-calismalari

Alsancak trafiğinde ‘yayalara özgürlük’