in ,

Haluk Özyavuz, Finlandiya İzmir Fahri Konsolosu görevine atandı

CEVHER Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Haluk Özyavuz, Finlandiya İzmir Fahri Konsolosu görevine atandı. Özyavuz’un yeni görevi Finlandiya Büyükelçiliği heyeti ile İzmir’de düzenlenen bir resepsiyonla kutlandı

Kutlamaya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Finlandiya Büyükelçisi Ari Mäki ve Finlandiya Konsolosu Raimo Pahkasalo, Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Detlev Wolter, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Naciye Gökçen Kaya, İtalya Konsolosu Valerio Giorgio, Konsoloslar Birliği Başkanı Zeliha Toprak ile fahri konsoloslar ve davetliler katıldı.
Büyükelçi Ari Mäki, Finlandiya Konsolosu Raimo Pahkasalo ve Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Naciye Gökçen Kaya’nın konuşmalarının ardından mikrofona gelen Özyavuz, Finlandiya İzmir Fahri Konsolosluğu görevine seçilmekten onur duyduğunu söyledi. Özyavuz, “Güzel şehrimiz İzmir ile Finlandiya arasında bir köprü vazifesi göreceğim için oldukça heyecanlıyım. Finlandiya gibi demokrasi, eğitim sistemi, ormancılık, çevre dostu yeşil teknolojiler ve bilgi teknolojileri alanında Avrupa’da öncü bir ülkenin Fahri Konsoloslarından biri olmak gurur verici. Sayın Büyükelçim Ari Maki ve Sayın Konsolosum Raimo Pahkasalo ile çok iyi iş birliklerine imza atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.
Konsoloslar Birliği Başkanı Zeliha Toprak, birlik rozetini Haluk Özyavuz’un yakasına taktı.

Yunus Emre Çınar 

Çiğli’de Balkan rüzgarı esti

Son kalan bluz için saç saça baş başa kavga ettiler