Hamas Hareketi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin halkıyla ve Hamas'la ilgili konuşmasına yanıt vererek "Halkımız, cesur bir ses olarak bu açıklamaları ezberleyecektir" dedi.

Kassam Tugayları: Gazze Şeridi'nde İsrail'e ait Apache'yi vurduk Kassam Tugayları: Gazze Şeridi'nde İsrail'e ait Apache'yi vurduk

Hamas Hareketi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisinin Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmadan kısa bir süre sonra yazılı açıklama yaptı.

"Erdoğan'ın Filistin halkına, özgürlük ve topraklarını kurtarma amacıyla verdiği mücadelesindeki tutumlarını çok değerli görüyoruz" ifadelerinin yer aldığı açıklamada Hamas, "Milli Mücadele sırasında Türkiye’deki Kuvay-ı Milliye ne ise Hamas da işte aynen odur." sözlerini takdirle karşılandıklarını ve bundan gurur duyduklarını kaydetti.

Hamas'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cesur açıklamaları ve onurlu duruşları, kardeş Türk halkının tarihi ve özgün konumunu somutlaştırmaktadır. Halkımız, Gazze Şeridi'ndeki insanlarımıza yönelik aldığı tutum ve halkımızın topraklarını özgürleştirme, oraya geri dönüş ve başkenti Kudüs olan bağımsız bir devlet kurma hakkını destekleme konusunda mücadelesinde, cesur bir ses olarak bu açıklamaları ezberleyecektir."