in ,

Havai fişek kazasında yaralanan Omar Elabdellaoui’nin doktorundan flaş açıklama

Prof. Dr. Vedat Kaya, Omar Elabdellaoui’nin “Göreceli olarak bir gözü, diğerine göre daha hasarlı. Bunlarla ilgili bir şey söylemek istemiyorum. Genel bir çerçeve çizmek istedim.” ifadelerini kullandı

havai-fisek-kazasinda-yaralanan-omar-elabdellaouinin-doktorundan-flas-aciklama

Galatasaray‘ın Norveçli futbolcusu Omar Elabdellaoui, evindeki yılbaşı kutlamasında meydana gelen havai fişek patlaması sonrası yaralandı.

İlk müdahalenin ardından bilincinin yerinde olduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirilen Omar Elabdellaoui’nin görme kaybı yaşayabileceği belirtilmişti.

Omar Elabdellaoui’nin sağlık durumu hakkında doktoru Prof. Dr. Vedat Kaya açıklama yaptı. Vedat Kaya’nın açıklaması şöyle oldı:

“Bir gözde daha fazla olmak üzere 2 gözde de yaralanma söz konusuydu. Şu anki durumu düne göre oldukça iyi… Şu an medikal tedavisi devam ediyor. Yeniden bir müdahale gerekebilir.

Değerlendirme sonucunda planlamayı düşünüyoruz. Oluşan termal kimyasal bir etki var. Ne olacağına dair takiplerimizi bakıyoruz. Bütün tetkiklerini yaptık. Göreceli olarak bir gözü, diğerine göre daha hasarlı.

Görme yetisi var ama ileriki gidişatla ilgili ne olur söylemek bağlayıcı olur. Basit bir parça leke yüzünden görme çok değişebilir. Bunlarla ilgili bir şey söylemek istemiyorum. Genel bir çerçeve çizmek istedim.

Bir temizleme işlemi yaptık. Bu bile bir gün içinde çok fark yarattı. Restorasyon diyebileceğimiz işlemi de adım adım planlıyoruz. Türkiye’de ekipman olarak en iyi ekipmana sahip hastanedeyiz. Bu tür olaylara daha önce de müdahale ettik. Kök hücre laboratuvarımız var. Dünya ortalamasının üzerinde bir tedavi olacak. Bunu yapacağız. (FANATİK)

anadolunun-kadim-kenti-diyarbakir

Anadolu’nun kadim kenti Diyarbakır

yilbasini-sokakta-erik-dali-ile-kutladilar-polisin-sireniyle-dagildilar

Yılbaşını sokakta ‘Erik Dalı’ ile kutladılar, polisin sireniyle dağıldılar!