in ,

Hayata ‘nefes’ olmak elinizde!

Korona virüs şehirlerde yaşamı durdurdu ama hastaların ihtiyaçları devam ediyor. Lösemi hastası Ahmet Kayar (69) için ailesi kan bağışı çağrısı yapıyor

hayata-nefes-olmak-elinizde

Korona virüs, dünya genelinde hemen herkesi etkisi altına alsa da, salgın en çok hastanede halihazırda şifa bekleyen vatandaşları vurdu. İnsanlar virüs salgınından korunmak amacıyla evlerine kapanınca, şehirlerde adeta hayat dursa da, ameliyatlar, lösemi, diyaliz, kanser hastalarının kan ihtiyaçları devam ediyor.
Hastanelerde şifa bulmak için bekleyen hastalardan biri de 69 yaşındaki Ahmet Kayar. 18 yıl önce geçirdiği felç nedeniyle yatağa mahkum kalan Ahmet Kayar’a yaklaşık 3 hafta önce lösemi yani kan kanseri teşhisi konuldu. Yakınları, Tire’de ikamet eden Kayar’ı tedavi için İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirdi. Tedavi için gerekli olan kan için destek çağrısında bulunan Kayar Ailesi, adeta seferberlik ilan etti.

‘ZOR DURUMDAYIZ’

Konuyla ilgili Ege Telgraf’a açıklamalarda bulunan Ahmet Kayar’ın oğlu Ayhan Kayar, “Babamın şu anda tedavisi devam ediyor. B grubu Rh negatif trombosit kana ihtiyacımız var. Biz arkadaşlarımız arasında paylaşım yaparak insanların kan bağışı yapmaları için çağrıda bulunuyoruz ama daha fazlasına ihtiyacımız var. Herkes şu an canının derdine düştü ama o da bizim babamız. Bir an önce iyileşip sağlığına kavuşmasını bekliyoruz. Şu anda insanlar korona virüs salgını nedeniyle kan vermekten kaçınıyorlar ama hastanelerde şifa bekleyen birçok hasta var. Bizler de salgın nedeniyle hastaneye gidip babamızı göremiyoruz. Yanında sadece annemiz bulunuyor. Gerçekten çok zor durumdayız. Sadece bizim için değil, şifa bekleyen tüm hastaların dertlerine çare olmak için herkesi kan bağışına çağırıyoruz. Bize de destek olmak isteyenler Türk Kızılay aracılığı ile kan bağışında bulunabilir. Lütfen yardım edin. Unutmayın hayata nefes olmak hepinizin elinde” dedi.
Bireylere kan bağışı yapmaları konusunda çağrıda bulunan Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök de, “Sadece bu zamanlarda değil, bireylerin normal zamanlarda da düzenli olarak kan bağışı yapmaları için çağrılarımız oluyor. Özellikle negatif kan gruplarında trombosit bulmak biraz daha zor. İnsanlarımız virüs nedeniyle kan vermekten kaçınmasın. Çünkü bu virüsün kan yoluyla bulaştığına dair bir kanıt yok. Vatandaşımız bölgemizdeki ve tüm Türkiye’deki kan bağış alım noktalarını öğrenmek için kanver.org internet sayfasını ziyaret edebilirler” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

aliagada-kuyumcular-haftasonu-kapali-olacak-bakkal-ve-bufelere-de-sinirlama-geldi

 Aliağa’da kuyumcular haftasonu kapalı olacak, bakkal ve büfelere de sınırlama geldi!

Hububat ihracatında yüzde 120’lik artış

Hububat ihracatında yüzde 120’lik artış