in ,

‘Hizmetsiz bırakmanıza asla izin vermeyeceğiz!’

AK Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, muhalefeti Bergama’daki değişimleri fark edemeyecek kadar hizmet karşıtı olmakla suçladı

Sebahattin-Guzel-ak-parti-bergama

AK Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, ilçe siyasetine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İlçe muhalefetine ilişkin eleştirilerde bulunan AK Partili Başkan Güzel, “Bergama’daki değişimi fark edemeyecek kadar gözleriniz kapalı” dedi.

Kadim şehir Bergama’nın geçmiş 10 yıl CHP iktidarı döneminde, hizmetsizlik yılları ile inim inim inlediğine, ucube Kültür Merkezi ile şehrin kalbine bir hançer saplandığına dikkat çeken Başkan Güzel, “Şimdi bu hançerinizin mağduriyetini tüm Bergama yaşıyor. Her yağmurda sele teslim olan, esnafın ve vatandaşın hiçte memnun olmadığı Kültür Merkezi projesini savunmaya kalkanlara tavsiyemiz, geçen yağışta yağmur suyuna teslim olan, yerinden sökülen parçalanan kapıları görmeleridir. Esnafından vatandaşa hiç bir kimsenin memnun olmadığı, beton yığını ile şimdi yapılacak olan projeleri kıyaslamak, kıyaslamaya kalkışmak en hafif tabirle iş bilmezliktir. Kültür Merkezi etrafındaki esnaflarımız her yağmurda endişeyle dükkanında nöbet tutuyor. Dükkanını sel basmasın diye bekliyor. Bu esnaflarımız dükkanlarına kavuşabilmek için beş yıl bu projenin bitmesini beklediler. Kültür Merkezi projesini sele teslim ettiğiniz gibi tüm uyarılara rağmen otoparksız yaparak bu bölgeyi içinden çıkılamaz bir trafik karmaşasına sürüklediniz” dedi.

VENEDİK’TE Mİ?”

Venedik’te su kanalları yanında inşa edilen, deniz suyu yükseldiğinde su altında kalan yapılar gibi bir Kültür Merkezi’nin Bergama’ya inşaa edildiğini belirten Başkan Güzel, “Bu ödüllü projenizi Venedik’te mi inşa ettirdiniz ki, övünüp duruyorsunuz. Bu projenizle övünen sadece sizsiniz. Vatandaşlarımız ve buradaki esnaflarımız kültür merkezinden hiçte memnun değil” dedi. Bugün AK Parti iktidarındaki belediyenin yaptığı ve yapacağı çalışmaları eleştirmeye kalkan CHP’ye tavsiyemiz kendi 10 yıllık hizmetsizlik döneminde beceriksizlik yüzünden yapamadıkları yol ve kaldırımları bugünki haline düşürmelerini görmeleridir. Hizmetsizlik döneminde proje üretemeyen, Bergama’nın çehresini değiştirmeyen CHP, şimdi bir telaşla AK Parti iktidarındaki Bergama Belediyesi’nin vizyon projelerini eleştirmeye, hizmetlerin önünü tıkamaya çalışıyor. Ama bu Bergama’yı 10 yıl hizmetsiz bıraktığınız gibi şimdi de hizmetsiz bırakmanıza asla izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

TELAŞI ANLIYORUZ’

CHP’nin Bergama’da bir daha iktidar yüzü göremeyeceğini, yapılan hizmetler nedeniyle vatandaşın bir daha CHP’nin yüzüne bakmayacağını bildikleri için her biri vizyon niteliğinde olan projeleri engellemeye çalıştıklarına dikkat çeken İlçe Başkanı Güzel, “Selinos Antik Kanal Projesi’ne, Millet Bahçesi Projesi’ne ve diğer projelere karşı olan CHP’deki telaşı ve sancıyı anlıyoruz. Ortaya koydukları ‘istemezükçü’ politikalarla vatandaşımızın beklediği ve özlediği hizmetleri engellemeye çalışmakla bir yere varamayacaksınız. Siz Bergama’daki değişimi fark edemeyecek kadar gözü kapalısınız. Millet Bahçesi projesinde de aynı ikiyüzlülükle siyasi rant sağlamaya çalışıyorsunuz.Millet Bahçesi Projesinden etkilenecek esnaflarımız için Fuat Olugan Parkı’nda oluşturulacak dükkanların yapımını mahkemelere gidip durdurmaya engellemeye çalış sonrada esnafımız madur oluyor naraları at . Bende bir esnafım tüm esnaflarımızın her zaman yanındayım ve yanında olmaya devam ederim. Fakat bizim hiç bir esnafımız madur olmasın diyerek ürettiğimiz projeleri mahkemelere gidip durdurmaya çalışmak iki yüzlülüktür. Hükümetimizin gücüyle Belediyemizden para çıkmadan her belediye başkanının seçim vaatlerinde olan bu projeyi esnaflarımızın üzerinden siyaset üreterek engellemeye çalışmak Bergamalı hemşehrilerimize yapılan büyük bir haksızlıktır” diye konuştu. 

YAĞMUR DAŞTAN / ÖZEL

 

goztepe-paun-artisinda

Göztepe 3 puanın sahibi oldu, Gaziantep FK’yı 2-1 mağlup etti

konutta-dogal-yasam

‘Satılan kaybettirdi alınan kazandırdı’