Fuar İzmir'de 13-16 Şubat tarihleri arasında GL Platform tarafından düzenlenecek HORECA Fair, Michelin yıldızlı şefleri ağırlayacak. Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) İcra Kurulu Başkanı Rahmi Yılmaz, günümüzde turizm ile gastronominin ayrılmaz bir bütün olduğuna dikkat çekerek, HORECA Fair’in her ikisine de ev sahipliği yapacağını söyledi. 

Günümüzde gıda ve turizmde “Sağlık ve Sürdürülebilirliğin” ön plana çıktığına dikkat çeken Yılmaz “Bu noktada Türkiye olarak çok şanslıyız. Bu fuar ise turizm ve gastronomiyi buluşturan, yeni ürün ve teknolojileri görme imkanı sunan, ciddi ziyaretçi portföyü olan bir fuar. Hem sektör hem de ülke ekonomisi için çok önemli” dedi. Pandemi sürecinde Executive şeflerin, Ar-Ge'lerini geliştirdiğine dikkat çeken Yılmaz “Yenilikler sağlık üzerine oldu. Tesislerde sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam vurgusu yapıldı. Bizler de menülerimizi buna uyarladık. Artık organik ve yerel lezzetlere çok daha fazla yer veriyoruz. Bu değişim, fuara da yansıyacak” diye konuştu

Seçim hesapları tutmayan ihracatçı zararına çalışıyor Seçim hesapları tutmayan ihracatçı zararına çalışıyor

HORECA Fair ile yine beşincisi düzenlenecek Uluslararası Ev Dışı Tüketim Ürünleri Fuarı (HORECA EDT) ile bu yıl ikinci kez düzenlenecek Ambalajlama Paketleme Teknolojileri Fuarı (Pack Fair Türkiye) ve Gıda Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri Fuarı da (Food Fair Türkiye), kapılarını aynı gün açacak.

Kaynak: Bülten