En ucuz katlanabilir telefon ile tanışın En ucuz katlanabilir telefon ile tanışın

Huawei, adından çokça bahsettiğimiz Mate 60 serisini geçtiğimiz ağustos ayında kullanıcılarla buluşturdu. Seride bulunan Mate 60, Mate 60 Pro ve Pro Plus ise, 5G desteği ve Kirin 9000S yonga seti ile olumlu eleştiriler almayı başarmıştı. Geçtiğimiz saatlerde ise, Huawei Mate 60 serisinin toplam kaç adet sattığı ortaya çıktı. 

Huawei Mate 60 satışları 30 milyonu aştı

Aktarıldığı kadarıyla Huawei Mate 60 serisi, hem küresel hem de Çin pazarında büyük bir ilgiyle karşılandı. Öyle ki şirket içerisinden sızdırılan bir raporda, akıllı telefonların şimdiye kadar 30 milyondan fazla sattığı belirtiliyor. Daha öncesinde ise Mate 60 Pro'nun yalnızca altı haftada 1,6 milyon adeti geridebıraktığı ortaya çıkmıştı.Bu noktada Huawei'nin 20 milyonluk sevkiyat hedefi bulunduğunu hatırlatalım. 

Huawei Mate 70 serisi yakında geliyor

Huawei Mate 60'ın başarısına ek olarak, markanın bir sonraki telefonları Mate 70 serisinin de önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Raporlara göre yeni seride 1 inç boyutlarında birincil kamera ve muhtemel iki farklı ekran boyutuyla karşılaşacağız. Bu noktada Huawei P70'in arkada Sony IMX989 ve ön yüzünde 1,5K çözünürlük sunan dört taraftan kavisli OLED ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Ancak tüm detaylar için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Kaynak: DonanımHaber