in ,

Hüseyin Özsakallı Kupasını “Black Phantom” kazandı

Karşıyaka Sanayici İş İnsanları Derneği (KASİAD) Başkanı Süleyman Özsakallı’nın babası Hüseyin Özsakallı anısına düzenlenen 2023 yılı Hüseyin Özsakallı Koşusu ‘nu, Black Phantom 1.14.49 derece ile kazandı

huseyin-ozsakalli-kupasini-black-phantom-kazandi

2002 yılında yaşamını yitiren atçı ve yetiştirici merhum Hüseyin Özsakallı adına düzenlenen koşu (KV-6/D) İzmir Şirinyer Hipodromunda saat 20.00’de gerçekleşti. İzmir Şirinyer Hipodromu’nda jokeyi Tolga Yıldız ile start alan Hüseyin Yıldız’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Black Phantom (Mendip – Dalyababy / Okawango) kazandı. Sinan Şahyazıcı’nın antrene ettiği 4 yaşlı kısrak bu galibiyetiyle yarış hayatındaki 12’inci birinciliğini hanesine eklemiş oldu.

Kupayı Süleyman Özsakallı verdi

Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan atın sahibi Hüseyin Yıldız’a kupayı Süleyman Özsakallı verdi. Törene, İzmir Hipodrom Müdürü Cenk İşkara ile davetlilerde de katıldı. KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı babası anısına her yıl düzenlene koşudan dolayı yetkililere teşekkür ederek şunları söyledi. Her yıl merhum babam Hüseyin Özsakallı adına düzenlenen at yarışı ailece bizi gururlandırıyor. Yetkililere teşekkür ederim. Koşuda kazanan atın sahibi Hüseyin Yıldız’ı ve jokey Tolga Yıldız’ı tebrik ediyorum.”

Hüseyin Özsakallı Kimdir?

1931 yılında İzmir’de doğan Hüseyin Özsakallı, Saint Joseph Ortaokulu’ndan mezun oldu. Uzun yıllar tarım ve hayvancılıkla uğraşmasının yanı sıra yarış atı yetiştiriciliği de yaptı. Yetiştirdiği ve koştuğu Akçahan, Akçahanım ve Kaleli isimli safkanlarıyla birçok yarış kazanma başarısı gösterdi. Özsakallı, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği İzmir Şube Başkanı olarak da görev yaptı. Hüseyin Özsakallı 2002 yılında aramızdan ayrıldı.
(Haber Merkezi)

izmirdeki-nato-karargahi-onunde-isvecte-kuran-i-kerimin-yakilmasina-tepki

İzmir’deki NATO karargahı önünde, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına tepki

calilik-alanda-elinde-kus-tuyu-olan-bir-kadin-cesedi-bulundu

Çalılık alanda elinde kuş tüyü olan bir kadın cesedi bulundu