İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ardından dönecek sürücülere yönelik önemli bir uyarıda bulundu. Bakan Yerlikaya, tatil süresince emniyet kemeri takmanın yaşamsal bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, "Emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim" mesajını paylaştı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, trafik ekiplerinin bayram boyunca sürücüleri bilgilendirdiğini ve emniyet kemeri kullanımının sürekli olarak hatırlatıldığını belirtti.

Ayrıca, otobüslerde yapılan denetimlerde emniyet kemeri kontrollerinin titizlikle yapıldığını ve bu sayede olası kazalarda emniyet kemerinin hayat kurtarıcı rol oynadığını da vurguladı. Bakan Yerlikaya, Kütahya'da meydana gelen bir kaza olayında, otobüs yolcularının emniyet kemerlerinin takılı olmasının kazadan kaynaklı yaralanmaları önemli ölçüde azalttığını dile getirdi. Kazazedelerin, Eskişehir çıkışında trafik polislerince yapılan kontroller sırasında emniyet kemerleri konusunda uyarıldıklarını ve bu uyarının hayatlarını kurtardığını ifade etti.

THY: Operasyonlarımız normale döndü THY: Operasyonlarımız normale döndü

Son olarak, sürücülere trafik kurallarına sıkı bir şekilde uymaları çağrısında bulunan Bakan Yerlikaya, "Trafik güvenliğimizi sağlamak için emniyet kemeri kullanımını asla göz ardı etmeyelim. Yolculuklarımızı güven içinde tamamlayabilmemiz için bu önlemlere her zaman dikkat edelim" dedi.

Kaynak: TRT Haber