in ,

İçişleri’nden sokağa çıkma yasağı genelgesi

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelge gönderildi

icisleri-bakanligi-14-ildeki-41-yerlesim-yerinde-karantina-karari-kaldirildi

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine, hafta sonu 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelge gönderildi. Genelgeye göre, hafta sonu ekmek üretiminin yapıldığı fırınlar ile kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları ile eczaneler açık olacak. Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler sokağa çıkma yasağı sırasında açık olacak.

Tarımsal üretimin devamlılığı için gerekli ekim-dikim, sulama-ilaçlama faaliyetleri kapsamında izin verilenler yasaktan muaf olacak.

Kamu güvenliğinin sağlanması ile acil çağrı merkezleri, AFAD ve Kızılay ile Vefa Sosyal Destek Birimleri‘nde görevli olanlar yasaktan muaf olacak.

Sokağa çıkma yasağı süresince gazete dağıtımının evlere servis şekilde yapılması esas olacak.

Ekmek dağıtımının düzenli olması amacıyla vali ve kaymakamların başkanlığında oluşacak komisyon tarafından, her mahalle için dağıtım planı yapılacak.

Başta sağlık ve güvenlik olmak üzere kamu düzeninin tesisi amacıyla, kamu görevlilerinin toplu ulaşımlarını teminen belediyelerce tedbir alınacak.

Gazeteler, sadece gazete şirketlerinin araçları, tespit edilecek içme suyu dağıtım bayileri ve Vefa Sosyal Destek Birimleri aracılığıyla dağıtılacak.

kerem-ali-surekli

AK Partili Sürekli’den açıklama: İzmir’de barınma sorunu yok

altinordu-dersine-iyi-calisiyor

Altınordu dersine iyi çalışıyor