in ,

İdlib polemiği siyaseti gerdi

Başkan Soyer’in “savaşa hayır” çağrısı ile başlayan karşılıklı atışmalarda AK Partili Sürekli ve Hızal’a CHP’li Deniz Yücel’den cevap geldi

idlib-polemigi-izmiri-erdi

34 Mehmetçiğin şehit olmasının ardından başlayan İdlib Operasyonu, İzmir’de de siyasetin iplerinin gerilmesine neden oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İdlib üzerinden “savaşa hayır” çağrısı yapması kent siyasetinde tartışmalara neden oldu.

Başkan Soyer, “Türkiye’nin içine kapanmış, dünyayla kavgalı bir konumda olmasını kabullenemiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize gösterdiği yolda, nefesimiz yettiğince “yurtta sulh, cihanda sulh” demeye devam edeceğiz” ifadelerini de kullanmıştı. Soyer’in bu mesajlarına AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve Büyükşehir Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal sert tepki gösterdi. Sürekli, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, işi gücü bırakmış; içerde ve dışarda terörü yok etmek için verdiğimiz her mücadeleye karşı çıkmanın kitabını yazıyor” derken, Hızal da “Sayın Soyer, bilmediği konularda daha fazla konuşup milletimizin hassasiyetlerini hafife almaktan vazgeçmeli ve asıl işi olan İzmir’e bakmalıdır!” ifadelerini kullandı.

CHP İzmir İl Başkanı’ndan cevap geldi

AK Partililerin sert eleştirilerine CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den yanıt geldi. Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Maceracı dış politikanın ve hamasetle yürütülen siyaset anlayışının ülkemize fayda sağlamadığını artık herkes görmeli” dedi. Yücel şunları söyledi: “AKP’li yetkililerin Büyükşehir belediye başkanımız Sn. Tunç Soyer’in gayet insani ve evrensel değerler çerçevesinde yapmış olduğu açıklamayı farklı yerlere çekerek, Büyükşehir Belediye Başkanımızı hedef göstermesi, AKP’nin yıllardır uyguladığı “Karşıtlık üzerine, kamplaşma, kutuplaşma ve hedef gösterme üzerine” yapmış olduğu siyaset anlayışının tipik bir örneğidir. Bugün ülkemiz ve milletimiz, kahramanca vatani görevlerini yaparken son bir ay içinde şehit düşen 53 Mehmetçiğimiz nedeniyle derin bir acı içerisinde… Ancak birileri hala şehitlerimiz üzerinden siyaset yapma derdinde. AKP’li yetkililerin Büyükşehir belediye başkanımız Sn.Tunç Soyer’in gayet insani ve evrensel değerler çerçevesinde yapmış olduğu açıklamayı farklı yerlere çekerek, Büyükşehir Belediye Başkanımızı hedef göstermesi, AKP’nin yıllardır uyguladığı “Karşıtlık üzerine, kamplaşma, kutuplaşma ve hedef gösterme üzerine” yapmış olduğu siyaset anlayışının tipik bir örneğidir. Vatanını seven, milletini seven, bayrağını seven, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden herkes, “Yurtta barış, dünyada barış” diye haykırmalı.”

 

izmirde-drone-destekli-uyusturucu-operasyonu

Tire’de drone destekli uyuşturucu operasyonu

MODEKO 2020 kapılarını açtı