in ,

İdlib şehitlerinin isimleri belli oluyor

İdlib’de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan kahraman askerlerin şehadet haberleri ailelerine verilmeye başlandı.

sehitlerin-isimleri-belli-oluyor

Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı

İdlib’de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Ahmet Saygılı‘nın (23) Kahramanmaraş’taki evine şehadet haberi ulaştı.

idlib-sehidi-Uzman-Onbasi--Ahmet-Saygili

Şehidin Türkoğlu ilçesi Beyoğlu Mahallesi’ndeki babaevine gelen Kaymakam Gürbüz Saltaş, Türkoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Bozdoğan ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mete Pekmez, şehadet haberini anne Ayşe ve baba Hüseyin Saygılı’ya verdi. Şehidin ailesi ve yakınlarını, askeri yetkililer ile mahalle sakinleri teskin etti. Saygılı ailesinin evine ve sokağına Türk bayrakları asıldı, sokağa taziye çadırı kuruldu. Bu arada, 7 kardeş olan Ahmet Saygılı’nın 3 kardeşinin de Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu olarak çeşitli yerlerde görev yaptığı öğrenildi.

Şehit Yüzbaşı Süleyman Şahin

Şehit Yüzbaşı Süleyman Şahin‘in (35), Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesindeki babaevine şehadet haberi ulaştı. Şehidin kardeşi ve yakınlarını, askeri yetkililer ile mahalle sakinleri teskin etti. Şahin’in ailesinin evine ve sokağına Türk bayrakları asıldı, sokağa taziye çadırı kuruldu. Öte yandan Süleyman Şahin’in evli ve 2 çocuk sahibi olduğu öğrenildi.

sehit-Piyade-Uzman-Onbasi--Ali-Tasoz

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz‘ün (24) Kayseri’deki ailesine acı haber verildi. Şehidin Develi ilçesi Reşadiye Mahallesi’ndeki babaevine giden yetkililer, anne Penbe ve baba Hüseyin Taşöz’e oğullarının şehadet haberini verdi. Taşöz ailesinin evine Türk bayrağı asıldı. Şehadet haberini duyan yakınları ve komşuları, aileye başsağlığı dileklerini iletti.  Bekar olan şehit Taşöz’ün görev yerine 10 ay önce gittiği ve 2 kardeşi olduğu öğrenildi.

ibrahim-tuzel-sahit

Şehit Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel

Şehit Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel’in, Mersin’deki baba ocağına acı haber ulaştı. Şehit Tüzel’in Erdemli ilçesine bağlı Alibeyli Mahallesi’nde yaşayan ailesine şehadet haberini Erdemli Kaymakamı Avni Kula, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Erhan Erdoğan ve İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü verdi. Haberi alan şehidin babası Şuayip ve annesi Gülten Tüzel’i yakınları teskin etmeye çalıştı. Baba Şuayip Tüzel, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğluyla en son 3 gün önce telefonla görüştüğünü anlattı.  Şehidin evine ve sokağına Türk bayrakları asıldı, sokağa taziye çadırı kuruldu.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Batuhan Tank

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Batuhan Tank‘ın, Osmaniye’deki babaevine acı haber ulaştı. Şehit Tank’ın Kadirli ilçesi Cemalpaşa Mahallesi’nde yaşayan ailesine şehadet haberini Kaymakam Ahmet Arık, Belediye Başkanı Ömer Tarhan ile İlçe Garnizon Komutanı Asteğmen Mehmet Kutulman verdi. Şehidin babası Ahmet Turan’ı yakınları teselli etmeye çalıştı. Şehidin evine ve sokağına Türk bayrakları asıldı, taziye çadırı kuruldu.  Şehit Batuhan Tank’ın 6 ay önce nişanlandığı ve yakın zamanda dünyaevine girmeye hazırlandığı öğrenildi.

antalyaya-sehit-atesi-dustu

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz‘ın Antalya’daki babaevine acı haber ulaştı. Şehit Korkmaz’ın Finike ilçesi Turunçova Mahallesi’nde yaşayan ailesine şehadet haberini askeri yetkililer verdi. Oğullarının şehadet haberine alan Baba Salih ile anne Fatma Korkmaz büyük üzüntü yaşadı.Şehidin evine ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Finike Kaymakamı Ergün Baysal, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ve mahalle sakinleri aileye taziye ziyaretinde bulundu.

sehit-nihat-kara

recep-bekir

Şehit Piyade Onbaşı Nihat Kara, Uzman Onbaşı Recep Bekir, sözleşmeli er Birhan Er

Şehit Piyade Onbaşı Nihat Kara, Uzman Onbaşı Recep Bekir ve sözleşmeli er Birhan Er‘in Tekirdağ’daki ailelerine acı haber verildi. Saldırı sonucu şehit olan Kara’nın Saray ilçesindeki, Bekir’in Ergene ilçesindeki ve Er’in Çorlu ilçesindeki ailelerine şehadet haberini askeri yetkililer verdi. Acı haberi alan şehit yakınları büyük üzüntü yaşadı. Sağlık, polis ve jandarma ekipleri şehit ailelerini teselli etmeye çalıştı. Şehitlerin ailelerinin yaşadığı evlere Türk bayrakları asıldı.  Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, şehitlerin ailelerini ziyaret ederek başsağlığı diledi.

kahramanmarasa-sehit-atesi-dustu

Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Akif Akçadağ

Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Akif Akçadağ‘ın Kahramanmaraş’taki babaevine şehadet haberi ulaştı. Şehit Akif Akçadağ’ın (29), Onikişubat ilçesi Karamanlı Mahallesi’ndeki babaevine gelen Kaymakam Serkan Keçeli, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Salih Öksüz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İsmail Sidan, aile yakınlarına şehadet haberini verdi. Bu arada, şehidin babası Bekir ve annesi Serpil Akçadağ’ın Hatay’a gittiği, çocuklarının şehadet haberini de orada aldığı öğrenildi. Haberi alan şehidin yakınlarını, askeri yetkililer ile mahalle sakinleri teskin etti. Akçadağ ailesinin evine ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

mehmet-muhammed-akay-sehit

Şehit Astsubay Çavuş Mehmet Muhammet Akay

Şehit Astsubay Çavuş Mehmet Muhammet Akay’ın, Mersin’deki ailesine acı haber ulaştı. Şehit Akay’ın merkez Toroslar ilçesinde yaşayan ailesine şehadet haberini Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin ile askeri erkan verdi.  Acı haberi çalıştığı iş yerinde öğrenen şehidin babası Osman ile annesi Kezban Akay’ı yakınları teskin etmeye çalıştı.  Şehidin Selçuklar Mahallesi’ndeki dede evine ve sokağına Türk bayrakları asıldı, taziye çadırı kuruldu.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Turgut

Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Turgut’un Uşak’taki baba evine şehadet haberi ulaştı. Şehit Ali Turgut’un (39) Banaz ilçesine bağlı Büyükoturak Köyü’ndeki babaevine gelen Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Zafer Arpacı ve İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, aile yakınlarına acı haberi verdi. Haberi alan şehidin annesi Sultan ve babası Ahmet Turgut, askeri yetkililer ve mahalle sakinlerince teskin edilmeye çalışıldı.Şehit ailesinin evine Türk bayrağı asıldı.

Şehit sözleşmeli er Cuma Bağatur

Şehit sözleşmeli er Cuma Bağatur’un Batman’ın Sason ilçesindeki evine şehadet haberi ulaştı. Şehidin Mahalle’deki babaevine gelen Kaymakam Abdullah Özadalı, Belediye Başkanı Muzaffer Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Muhammed Topal şehadet haberini baba Mehmet Bağatur ve diğer yakınlarına verdi. Kaymakam Özadalı ve beraberindekiler, aileye başsağlığı diledi. Sağlık ve jandarma ekipleri şehidin ailesini teskin etti. Eve Türk bayrağı asıldı.

bitlis-sehidi-guven-kurtulmus

Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Güven Kurtulmuş

Şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Güven Kurtulmuş’un Bitlis’teki evine şehadet haberi ulaştı. Şehidin 4 aylık evli ve eşinin hamile olduğu öğrenildi. Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Güven Kurtulmuş’un (23) Güroymak ilçesine bağlı Budaklı köyündeki evine gelen acı haber sonrası Kurtulmuş ailesinin evi Türk bayraklarıyla donatılırken, ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.
Şehit Kurtulmuş , ilçe merkezinde düzenlenecek törenin ardından Budaklı köyündeki mezarlığa defnedilecek.

sehit-Piyade--Uzman-cavus-Adem-Akin

Şehit Piyade Uzman Çavuş Adem Akın

Şehit Piyade Uzman Çavuş Adem Akın‘ın Tokat’taki ailesine acı haber verildi. Suriye’nin İdlib kentinde Türk askerlerine düzenlenen hava saldırısında şehit olan 33 Mehmetçik’ten Tokatlı şehit Piyade Uzman Çavuş Adem Akın’ın (30) ailesine şehadet haberi öğle saatlerinde verildi. Tokat merkeze bağlı Uğrak köyünde ikamet eden şehidin ailesine Tokat Vali Yardımcısı Yüksel Ünal ile askeri yetkililer acı haberi verdi. Eve ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

sehit-Uzman-Onbasi--Emre-Baysal

Şehit Uzman Onbaşı Emre Baysal

Şehit olan Uzman Onbaşı Emre Baysal’ın Sancaktepe’deki baba ocağına şehit ateşi düştü. Şehidin nişanlı olduğu ve 50 gün sonra düğünü olacağı öğrenildi. Şehidin acılı dayısı Umut Baysal, “Allah’ım bayrağımızı indirmesin: Yüce Mevla şehitlerimizi yüceltsin.Nisanın 20’sinde düğün olacaktı. Evini tuttu, eşyasını aldı. Nasip olmadı. Şehitlik mertebesine yükseldi. Ne diyeyim konuşması çok zor” dedi. Şehidin baba evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş da şehit ailesine taziye için eve geldi. Sancaktepe Belediyesi tarafından evin bulunduğu sokakta taziye çadırı kuruldu.

Adiyamanli-Piyade-Uzman--Onbasi-Mehmet--Orhan

Adıyamanlı Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Orhan

Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik düzenlenen hain saldırıda şehit düşen Adıyamanlı Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Orhan’ın (25) şehit haberi sabah saatlerinde Vali Yardımcısı Bedir Deveci, Askerlik Şube Başkanı Albay Hüseyin Gürfidan, TÜMŞAD Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi ve askeri personeller tarafından merkez Fatih Mahallesi’nde ikamet eden baba Ahmet ve anne Elif Orhan’a verildi.

sehit-mehmet-orhan

Acı haberle sinir krizi geçiren aileyi, sağlık ekipleri ile Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personelleri sakinleştirmeye çalıştı. 5 çocuklu Orhan ailesinin en küçük çocuğu olan ve 2 yıldır görevde olan Şehit Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Orhan’ın baba ocağına jandarma görevlileri tarafından Türk bayrakları asıldı. Acı haberin verilmesi sonrası şehit evine gelen Vali Aykut Pekmez ile Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, şehit ailesine bağ sağlığı ve sabır diledi.

sehit-Uzman-Onbasi-Halil-İbrahim-Akkaya

Şehit Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akkaya

 İdlib’de rejim güçlerince düzenlenen hava saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akkaya’nın ailesine acı haber verildi. Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akkaya’nın (23) Bahçe ilçesindeki ailesine oğullarının şehit olduğu haberi verildi. Şehit Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akkaya’nın Kale Mahallesi’ndeki evine Türk bayrakları asılırken, anne Döne Akkaya ile baba Ali Akkaya gözyaşı döktü.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Tolga Can Yılmaz

Şehit Piyade Uzman Çavuş Tolga Can Yılmaz’ın Bursa’daki babaevine şehadet haberi ulaştı. Şehit Yılmaz’ın Yıldırım ilçesine bağlı Maltepe Mahallesi’nde yaşayan ailesine şehadet haberini Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı verdi. Haberi alan şehidin annesi Tülay Yılmaz’ı, yakınları ve komşuları teskin etmeye çalışırken baba Tacettin Yılmaz’ın il dışında olduğu öğrenildi.  Şehidin Maltepe Mahallesi’ndeki evine ve bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Ayrıca taziye çadırı kuruldu.

sehit-osman-ak

Şehit Piyade Uzman Çavuş Osman Ak

Şehit Piyade Uzman Çavuş Osman Ak‘ın Mersin’deki baba ocağına acı haber ulaştı. Şehit Ak’ın Silifke ilçesine bağlı Yeğenli Mahallesi’nde yaşayan ailesine şehadet haberini Silifke Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Silifke Emniyet Müdürü Ali Kemal Arda ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Bülent Keskinsoy verdi. Haberi alan şehidin babası Muhammet ve annesi Meral Ak’ı yakınları teskin etmeye çalıştı. Şehidin evi ve sokağına Türk bayrakları asıldı, sokağa taziye çadırı kuruldu.

Mersinli-sehit-Piyade-Uzman-Onbasi--İbrahim-Tuzel

Mersinli şehit Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel

Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan 33 askerden Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel’in Mersin’in Erdemli ilçesindeki ailesine acı haber verildi. Alibeyli Mahallesi’nde yaşayan aileye acı haber, Erdemli Kaymakamı Avni Kula ile beraberindeki heyet tarafından verildi. Baba Şuayip Tüzel, “Telefonla evvelki gün görüştüm. ‘Oğlum nasıl durum’ dedim, ‘baba çevremizi devamlı bombalıyorlar, 1,5 – 2 kilometre kenarları bombalıyorlar devamlı’ dedi. Geçen izinden dönerken de ‘baba ben gidiyorum, şehit olacağım’ dedi bana” şeklinde konuştu.
Şehit annesi Gülten Tüzel de oğluyla yüz yüze en son 3 Şubat’ta görüştüğünü belirtti.

sehit--Piyade-Tegmen-Bayram-Olgun

Şehit Piyade Teğmen Bayram Olgun

Ailenin, Selçuklu ilçesi Tepekent Mahallesi’ndeki evine giden İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri, acı haberi anne Döne Olgun’a verdi. Haberi alan şehidin yakınları da babaevine akın etti. Şehidin evine Türk bayrağı asıldı. Oğlunun şehadet haberini alan anne Olgun, “Siz geldiniz, bana Bayram’ımı niye getirmediniz?” diyerek gözyaşı döktü. Anneyi, yakınları ve 112 Acil Servis ekipleri teselli etmeye çalıştı. Öte yandan şehit Olgun’un, babasını 3 ay önce kanser hastalığı nedeniyle kaybettiği öğrenildi. Bekar olan şehidin, 4 kardeşinin olduğu belirtildi.

Sehit--Uzman--cavuşs-Tolga--Can-Yilmaz

Şehit Uzman Çavuş Tolga Can Yılmaz

Hain saldırıda şehit olan 33 şehitten biri olan 25 yaşındaki Tolga Can Yılmaz’ın Zonguldak’ta olan babasına Taccettin Yılmaz’a acı haber verildi. Baba Tacettin Yılmaz’ın fidan dikmek üzere memleketi Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Karapınar beldesine geldiği öğrenildi. Zonguldak Çaycuma ilçesi Karapınar Beldesi Tilkiler Mahallesi’nde bulunan baba evine gelen yetkililer üniversite mezunu olan ve 5 yıldır Uzman Çavuş olan Tolga Can Yılmaz, için acı haberi askerî erkan tarafından verildi. Askerler tarafından Türk bayrakları asılan şehit evinde Kur’an-ı Kerim okundu. Baba Tacettin Yılmaz, gelen taziyeleri kabul etti. Şehit Uzman Çavuş Tolga Can Yılmaz ile 10 gün önce konuştuğunu ifade eden şehidin eniştesi Ender Çelik, “Yeğenimle en son 10 gün önce görüştük. 4 yıldır görev yapıyor. Hakkını helal et enişte dedi. Allah mekanını cennet eylesin devletimizin başı sağ olsun” dedi.

Şehit Uzman Çavuş Emin Yıldırım

Suriye’de hava saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Emin Yıldırım’ın baba ocağına dev Türk bayrağı asıldı.Uzman Çavuş Emin Yıldırım’ın şehadet haberi, askeri yetkililer tarafından merkez Antakya ilçesine bağlı Akasya Mahallesi’nde oturan ailesine verildi. Acı haberi alan şehidin yakınları gözyaşı dökerken, eve Türk bayrakları asıldı. Evin bulunduğu sokağa, taziye çadırı kuruldu.

Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekel

Samsun nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekel, İbdib’de rejimin saldırısı sonucu şehit düştü. Samsun Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İlimiz nüfusuna kayıtlı, Hüseyin-Menşure oğlu Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekel, 27 Şubat 2020 tarihinde Suriye’nin İdlib bölgesinde rejim güçlerinin saldırısı sonucu şehit olmuştur. Kahraman Samsunlu şehidimize ve aynı saldırıda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı dileriz” denildi.

Şehit olan Uzman Çavuş Emin Yıldırım

Suriye’de hava saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Emin Yıldırım’ın baba ocağına dev Türk bayrağı asıldı. Uzman Çavuş Emin Yıldırım’ın şehadet haberi, askeri yetkililer tarafından merkez Antakya ilçesine bağlı Akasya Mahallesi’nde oturan ailesine verildi. Acı haberi alan şehidin yakınları gözyaşı dökerken, eve Türk bayrakları asıldı. Evin bulunduğu sokağa, taziye çadırı kuruldu.

Şehit Uzman Çavuş Selman Cankara

Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan 33 askerden Uzman Çavuş Selman Cankara’nın (26) acı haberi, Adana’da yaşayan ailesine verildi. Evli ve 1 çocuk babası olan Uzman Çavuş Selman Cankara’nın şehadet haberi, merkez Sarıçam ilçesine bağlı Gültepe Mahallesinde oturan ailesine askerler tarafından verildi. Haberi alan şehidin babası Adil ile annesi Hatice Cankara, büyük üzüntü yaşadı. Şehadet haberini duyan ailenin yakınları da taziye için eve akın etti. Tek katlı eve gelen zabıtalar, binaya Türk bayrağı astı.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz

Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan 33 askerden Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz’ın (23) Antalya’nın Finike ilçesindeki ailesine acı haber verildi.
Aileye acı haberi bugün saat 06.45’te Finike Kaymakamı Ergün Baysal ve beraberindeki heyet verdi. Şehidin evine ve sokağına Türk bayrakları asıldı. Finike Belediyesi de şehidin evinin etrafında çevre temizliği yaptı. Acı haberi duyan aile yakınları ve vatandaşların taziyelerini Şehit Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz’ın babası Salih Korkmaz kabul ediyor.

Şehit Uzman Erbaş Ahmet Alparslan

İdlib’de, Suriye rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit düşen 33 askerden 1’i olan, 23 yaşındaki Uzman Erbaş Ahmet Alpaslan’ın ailesine acı haber verildi. Türk Silahlı Kuvvetlerinde 9 aydır Uzman Erbaş olarak görev yapan şehidin ailesinin oturduğu Bağcılar Kazım Karabekir Mahallesi’ne giden Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları acı haberi aileye bildirdi. Acılı baba İbrahim Alparslan’ın şehit olan oğlunun haberini aldıktan sonraki sözleri ise “Var olsun devletimiz, vatan sağ olsun’’ oldu. Aslen Mardin Nusaybinli olan şehidin, ailesi tarafından daha önce yaşadıkları şehir olan İzmir’e defnedilmesinin istendiği belirtildi.

Şehit Teğmen Mustafa Bayrakdar

İdlib’de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan Teğmen Mustafa Bayrakdar’ın (29) Hatay’daki baba ocağına acı haber ulaştı. Şehadet haberi, şehidin İstanbul’da bulunan annesi Edibe ve babası Yusuf Bayrakdar’a, merkez Antakya ilçesine bağlı Ekinci Mahallesi’ndeki evlerine geldiklerinde verildi. Acı haberi Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli ve askeri yetkililerden alan aile, yakınlarınca teskin edildi. Eve ve sokağa Türk bayrakları asıldı, taziye çadırı kuruldu. Şehidin bekar ve 8 kardeşi olduğu öğrenildi.

Astsubay Muharrem Öğütçü – (25) – Bingöl

 

(AA-İHA)

 

yucelden-sehitlerimiz-icin-bassagligi-mesaji

Yücel’den şehitlerimiz için başsağlığı mesajı

ozgenerden-idlib-sarldirina-kinama

Özgener’den İdlib saldırısına kınama