in ,

İGC Başkanı Dikmen’in babası Toygun Dikmen son yolculuğuna uğurlandı!

TRT İzmir Radyosu Türk Halk Müziği sanatçısı ve Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuar’ı kurucu hocalarından, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen’in babası Toygun Dikmen son yolculuğuna uğurlandı.

igc-baskani-dikmenin-aci-gunu-babasi-toygun-dikmen-hayatini-kaybetti

TRT İzmir Radyosu ve televizyonunda 30 yıl hizmet veren Türk Halk Müziği sanatçısı Toygun Dikmen önceki akşam vefat etti. Ege Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarı kurucu hocalarından olan Toygun Dikmen‘in vefatı büyük üzüntüyle karşılandı.

Bir süredir tedavi gören Dikmen’in cenazesi dün meslektaşları, öğrencileri, ailesi ve sevenleri tarafından Urla Güvendik Kabristanı’nda toprağa verildi. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen’in de babası olan Toygun Dikmen‘in cenazesi pandemi koşulları nedeniyle tören yapılmadan toprağa verildi. Cenazeye CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri, İzmir basınının temsilcileri, çok sayıda gazeteci, belediye başkanlarının temsilcileri, aile yakınları, Ege Üniversitesi Konservatuarı öğretim üyeleri ve ögrencileri, TRT sanatçıları, eski mesai arkadaşları katıldı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen yaptığı konuşmada, “Hepinize minnettarım. Bugün burada yaşadığım manzara beni çok duygulandırdı. Çok güzel bir insandı babam. Ülkesine çok bağlıydı. Repertuarı en geniş sanatçılardan biriydi. Can Yücel’e atıf yaparak jübilesinde “Ben hayatta en çok babamı kıskandım” demiştim. Çünkü her bir öğrencisi evladı gibiydi. Ve bu öğrencilerin hepsi dünden bu yana arıyorlar, üzüntülerini bildiriyorlar. Ben hep babamın “ilk göz ağrısı” olmanın mutluluğunu yaşadım. Bizi burada yalnız bırakmadınız, ailem adına hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

izmirde-hasar-odemeleri-basladi

İzmir’de hasar ödemeleri başladı

gazi-universitesi-profesoru-prof-dr-arslandan-flas-deprem-aciklamasi

Gazi Üniversitesi profesörü Prof. Dr. Arslan’dan flaş deprem açıklaması