in ,

‘İkametini de al Çeşme’ye gel!’

Çeşme Belediye Başkanı Oran, ilçede yazlığı olan vatandaşlara seslendi: Birinci ikametimizi Çeşme’ye alalım. El ele verelim nüfusumuzu artıralım!

ikametini-de-al-cesmeye-gel

İzmir’in turizm cenneti Çeşme’de, genel bütçeden alınan pay ve dolayısıyla hizmetlerin artırılması için vatandaşların birinci ikametgahlarını ilçeye aldırmaları adına “Çeşme Seni Bekliyor” adında kampanya başlatıldı. Çeşme Belediyesi, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarda, “Belediyelerin nüfus büyüklüğü hizmet etkinliğiyle doğrudan ilişkilidir. Değerli Çesmeliler; sizce nüfusumuz nedir?
Nüfus ile doğru orantılı olarak aldığımız bütçenin değiştiğini ve çalıştırabileceğiniz personel sayısının artacağını biliyor musunuz?” diyerek vatandaşlara birinci ikametgahlarını ilçeye almaları için çağrı yaptı.

‘HEMŞEHRİMİZ OLUN’

Konuyla ilgili Ege Telgraf’a açıklamalarda bulunan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Turizmin gözde kenti Çeşme’nin yaz aylarında nüfusu 1.5 milyonu aşıyor. Çeşme Belediyesi olarak yaptığımız birçok çalışmada ilçemizde turizm sektörünü daha da geliştirmek için çaba sarf ediyoruz. Bu doğrultuda da kent nüfusunu 50 binin üzerine çıkararak bütçeden aldığımız payı ve dolayısıyla hizmetmelerimizi artırmayı hedefliyoruz. Biliyorsunuz, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de korona virüs salgını ile mücadele hız kesmeden devam ediyor. Salgın nedeniyle online eğitim sistemine geçilmesi üzerine yazlıkçılar evlerine dönmedi. Çeşme’nin nüfusu şu an 300 bin civarında. Çeşme’de yazlığı olan ve yılın bir çok zamanı burada yaşamayı tercih eden vatandaşlarımız da var. İnsanlarımızı, Çeşme’yi sevenleri, güzel ilçemize gönül verenleri, hemşehrimiz olmaya davet ediyoruz. Bu şekilde hem Çeşme’ye hem de kendi yaşamlarına büyük katkıları olacak” dedi.

Nüfusun 50 binin üzerine çıkmasıyla daha kaliteli hizmet verilebileceğini de altını çizen Başkan Oran, “Nüfusumuz artığında personel kadromuzda daha kaliteli hizmet verebilecek sayıya ulaşacak. Ayrıca genel bütçe gelirlerimiz artacak ve ekonomik olarak daha da güçleneceğiz. Sevgi emek ister, haydi göreve” ifadelerini kullandı.

‘EL ELE VERELİM…’

Son olarak, “Hepimizin de bildiği gibi ilçemizin merkez nüfusu kışın 44 bin 400, yazları ise 1,5 milyon civarında” diyerek açıklamalarını sürdüren Başkan Ekrem Oran, “Bu kadar değişken bir nüfusa sahip ilçe belediyesi olarak zor şartlarda hizmet sunmaya çalışıyoruz. Bu yüzden Çeşme’yi seven herkesin birinci ikametini ilçemize aldırmasını istiyorum. İlçemizde özellikle pandemi sürecinde artan nüfusun ikametlere de yansımasını istiyoruz. El ele verelim nüfusumuzu artıralım! Çeşme sevdalılarının bizi duyup kampanyamıza destek vermesini bekliyoruz” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

demokrasiyi-turkiyenin-her-noktasina-tasiyacagiz

‘Demokrasiyi Türkiye’nin her noktasına taşıyacağız’

boudja-gastro-lezzet-tutkunlarinin-adresi-oldu

Boudja Gastro lezzet tutkunlarının adresi oldu