in ,

‘İklim krizine karşı dirençli Karşıyaka’

CHP Karşıyaka Meclis Üyesi Saadet Çağılın, “Doğaya dayalı, adil, esnek bir küresel kalkınma için yerel eylemlerin içinde olacağımızı taahhüt ettik” dedi

iklim-krizine-karsi-direncli-karsiyaka

Sürdürülebilirlik çevre koruma ve iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratan girişim ve uygulamalardan söz eden CHP Karşıyaka Meclis Üyesi Saadet Çağılın, “Karşıyaka’da önemli çalışmalar devam ediyor” dedi. Yaşanan salgın sürecinin ardından iklim değişikliğinin ve çevrenin öneminin tüm dünya tarafından algılandığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karşıyaka Meclis Üyesi Saadet Çağılın,“Bu konuda ileriye dönük attığınız adımlar, gelecek nesillere temiz hava ve sağlıklı yaşam alanları bırakmak adına sürdürdüğümüz projeler, içinde olduğumuz etkinlikler ve değerli başlangıçlar oldu. Kurulan İklim Değişikliği ve Uyum Birimi, iklim değişikliğine karşı dirençli bir ilçe olma yolunda proje ve uygulamaların içinde olacak” dedi.
Karşıyaka Belediyesi’nin, sürdürülebilirlik için Yerel Yönetimler Konseyine üyelik başvurusunda bulunduğunu belirten Çağılın, “Bu konsey, sürdürülebilir kentsel kalkınmayı taahhüt eden 1.750’den fazla yerel ve bölgesel yönetimden oluşan küresel bir ağdır. 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren, sürdürülebilirlik politikamızın düşük emisyon, doğaya dayalı, adil, esnek bir küresel kalkınma için yerel eylemlerin içinde olacağımızı taahhüt ettik” ifadelerini kullandı.
Ağaçlandırma kampanyası başlatıldığını söyleyen Çağılın, “Nüfus yoğunluğu yüksek bir ilçeyiz. Kişi başına düşen yeşil alanımız ve 2019 kişi başına düşen yeşil alanımız 4,66 metrekare, 2024 yılında 5,66 metrekare yapmak yolunda ilerliyoruz. Öncelikle kentin içinden başlanan ağaçlandırma seferberliği ile hava kalitemizi daha iyi noktalara getirmeyi hedefliyoruz. 2019 yılı faaliyet raporumuz tüm kısıtlı kaynaklara rağmen ilçemizin yerel yönetim standartlarını yükselten, gelecek nesilleri düşünen ve daha yaşanır bir çevre, katılımcı, eşitlikçi, dezavantajlı kesimlere öncelik veren yönetim anlayışının ve değerli başlangıçların yılı olmuştur” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

hala-iki-yakayi-birbirine-bagliyor-eleninin-patigi

Hala iki yakayı birbirine bağlıyor: Eleni’nin patiği

tarkem-yonetim-kurulu-baskani-tunc-soyer-oldu

TARKEM Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer oldu