in ,

“İktidar yolunda emin adımlarla”

CHP Karaburun İlçe Başkan Adayı Bülent Çumçum, “Halk CHP’yi gelecek vaadi olarak görüyor. Bu şartlar altında bizler seçimlere gidiyoruz” dedi

bulent-cumcum

CHP‘de kongre sürecinin ikinci ayağı ilçe başkanlığı yarışları devam ederken, yarımadanın incisi Karaburun’da yarışın mevcut İlçe Başkanı Erdal Subaşı ve eski ilçe başkanı Bülent Çumçum arasında geçeceği düşünülüyor.
Alanda çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Bülent Çumçum, Ege Telgraf‘a açıklamalarda bulundu. Delegelerle bir araya gelerek çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Çumçum, “Demokrasi adına iyi bir seçim olmasını diliyoruz. Kendi adıma açıklama yapmam gerekirse, bölgelerimizde CHP’yi en iyi hale getirmek için çabalıyoruz. İktidara doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Bu iktidara giden yolda kavgasız gürültüsüzü sakin bir biçimde örgütün hemfikir olduğu adaylarla birlikte örgütü İzmir‘i en iyi seviyeye taşımak bunun için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Son dönemde AK Parti‘nin yapmış olduğu yoğun biçimde halkın üzerindeki ekonomik baskı, hukusuzluk adalet sisteminin çökmüş olması eğitim sisteminin çökmüş olması artık ekonomi insanları çok zor durumda bırakıyor. İktidar kaçınılmaz gözüküyor. Halk CHP’yi gelecek vaadi olarak görüyor. Bu şartlar altında bizler seçimlere gidiyoruz. Sessiz ve sakin bir şekilde arkadaşlarımızı, dostlarımızı kırmadan güzel bir seçim geçirmeyi diliyorum” dedi.
“CHP demokrasiyi en fazla özümsemiş, farklı seslerin çıkmasına olanak veren bir parti” diyerek sözlerini sürdüren Çumçum, “Bu nedenle ikili ya da üçlü adayların olduğu seçimlerin olması kadar doğal bir şey yok. Kısacası, bizde baskı siyaseti yok. Yukarıdan atamayla ‘şu olacak’, ‘bu olacak’ denilmediği için herkes demokratik hakkını özgürce kullanabilmekte… Bu da çok adaylı seçimlere doğru gidilmesinin nedenlerinden bir tanesi. Bu açıdan ben de çok memnunum, demokrasi işliyor demektir” ifadelerini kullandı.
Karaburun’un kendine ait doğal güzellikle eşsiz bir yer olduğunu ve korunması için de güçlü yapılara ihtiyaç olduğunu söyleyen Çumçum, “İlçemizi partimizin değerlerinde olduğu gibi içinde bulunduğu özgün ve bakir yapısı bozulmayacak şekilde koruma altına almak adına çaba gösteriyoruz. Halkın yaşam alanlarına saygı duyarak, doğayı koruyarak daha da güzelleştirme hedefimiz var. Son dönemde Özel Koruma Alanı (ÖÇK) ilan edilmesine rağmen eğri liman bölgesinde balık çiftlikleri hala kurulmaya devam ediyor. Ne kadar buna karşı çıksak da yukarıdakiler ilçemizi maalesef ki rant kapısı olarak görüyor. Kazançlı çıkan birileri var… Şirketler kazançlı çıkılıyor fakat bölge doğası tahrip ediliyor. Bizler, ilçemizin geleceğini korumak için elimizden geleni yapıyoruz. İşte, böylesi durumlarda siyasette alınacak kararlar çok önemli. Halkın geleceği için güçlü kadrolar oluşturmalıyız. İlçe kongrelerinde çıkacak kararın şimdiden tüm Karaburun’a hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

cesmeli-turizmcilerden-yilbasi-icin-erken-rezervasyon-uyarisi

Çeşmeli turizmcilerden yılbaşı için erken rezervasyon uyarısı!

yeni-kati-atik-transfer-istasyonlari-geliyor

Yeni katı atık transfer istasyonları geliyor