in ,

‘İktidarın taşlarını birlikte döşeyelim’

CHP Kadın Kolları Başkanlığı görevine ilk aday Nesrin Avlunyalı oldu. CHP’li olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Avlunyalı, “Büyük işler başaracağız” dedi

iktidarin-taslarini-birlikte-doseyelim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir’de gençlik ve kadın kolları ilçe kongrelerinde sona yaklaşıldı. CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı’nın, ‘Kararsızım ama adaylığı çok da düşünmüyorum…’ açıklamaları sonrasında adaylık için parti içinde birçok isim konuşulmaya başladı. Henüz yarışta kimlerin yer alacağı netleşmezken, ‘Göreve talibim’ diyen ilk isim ise Konak İlçe Kadın Kolları üyesi Nesrin Avlunyalı oldu.
Yaklaşık 21 yıldır siyasetin içinde emek verdiğini söyleyen Avlunyalı, “Bu süre zarfında sağlık, sosyal yardımlaşma, hukuk gibi birçok komisyonlarda görev aldım. Sivil toplum kuruluşlarında görev yaptım, İzmir Avrupa Alevi Düşünce Derneği’nde il başkanlığı görevini yürüttüm. Kısacası çok aktif bir süreç geçirdim. Şu anda ‘Dostlar Grubu’ adında bir birlikteliğimiz var. Grubumuz çalışmaları kapsamında 30 ilçemizin ilçe başkanlığı ve kadın kollarıyla koordinasyon halinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. CHP’li olmaktan, partim için çalışmaktan her zaman onur ve gurur duyuyorum. O yüzden arkadaşlarımın da desteğini alarak partimi temsil etmek adına yola çıkmaya karar verdim” dedi.

‘AÇTIĞI YOLDA…’

Kendisini ‘idealist, dinamik ve çalışkan’ biri olarak tanımlayan Avlunyalı, “Bugüne kadar yaptıklarım yapabileceklerimin teminatıdır. Arkamda çok güçlü bir ekip var. En önemlisi Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün biz kadınlara açtığı yolda emin adımlarla yürüyecek duruşa sahibim. Kadınların aktif siyaset içinde olması gerektiğine inanıyorum. Kadın evi çekip çeviren, ocağı kaynatan, ekmek olan, aş olandır… Bunun dışında maalesef ki son yıllarda sert söylemlerin sahnesi olan siyaset içinde daha fazla kadınla fark yaratabileceğimiz düşüncesindeyim. CHP şu anda emin adımlarla iktidara yürüyen bir parti. Ve biz kadınlar bu yürüyüşte büyük işler başaracağız” ifadelerini kullandı.
Son olarak, CHP’li kadınlara seslenen Avlunyalı, “21 yıllık siyaset hayatımı emekçi kadınlarımızla el ele, kol kola yürüyerek taçlandırmak istiyorum. Kimsenin başkanı değil, bu güzel yürüyüşte tüm kadınlarımızın yoldaşı olmak istiyorum. Yönetici olmak için değil, birlikte yönetmek için varım. Gelin, iktidara giden yolun taşlarını birlikte döşeyelim!” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

tartistigi-kisi-tarafindan-oldurulen-alp-can-son-yolculuguna-ugurlandi

Tartıştığı kişi tarafından öldürülen Alp Can, son yolculuğuna uğurlandı

sehit-atesi-izmire-dustu

Şehit ateşi İzmir’e düştü