MEMDUH GÜNEY-EGE TELGRAF-İzmir’de belediyelerin işçileri işten çıkarma serüveninde yeni durak Çiğli oldu. Çiğli Belediyesine bağlı Çibel Temizlik Hizmetleri ve Çiğli Gıda İnşaat Turizm de çalışan işçilere belediye tarafında “10.06.2024 tarihinde itibaren geçerli olmak üzere iş sözleşmeniz sona erdirilmiş olup, hak ettiğiniz ücret ve tüm yasal haklarınız tarafımızca hesabınıza yatırılacaktır. Bilgileriniz, emeğiniz ve çalışmalarınız için teşekkür eder, iş yaşamındaki başarılarınızın devamını dileriz” mesajlar gönderildi.

İZDENİZ’in yaz seferlerine 3 kat ilgi İZDENİZ’in yaz seferlerine 3 kat ilgi

“SEBEBİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ”

Konuyla ilgili olarak Ege Telgraf Gazetesi’ne konuşan Çiğli DİSK 8 No’lu Şube Başkanı Deniz Şahin Gümüştekin süreci anlamaya çalıştıklarını ifade etti. Gümüştekin, “Şu an işten çıkartılan işçi sayısı 125. Çiğli Gıda’ya bağlı işçilerde var onların sayısını bilmiyoruz. Biz Belediye binasının önündeyiz. Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız ile bir görüşme yapabilirsek sebepleri anlayacağız. İşçiler arasında iki senelik olanlarda var. İşten çıkarmaların sebeplerini öğrenmek istiyoruz” dedi.

“KRİZİN SEBEBİ İŞÇİLER DEĞİL”

DİSK 8 Nolu Şube Sekreteri Barış Okur’un dün yaptığı açıklamada ise “Krizin ve keyfiyetin sebebi işçiler değildir. Kimse insanların ekmeği ile bu şekilde oynayamaz. Birçok arkadaşımız ciddi sıkıntılar içerisinde” ifadelerini kullandı.

Kaynak: EGE TELGRAF