in ,

İnciraltı için Kurul’dan ‘olumlu’ karar

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, yıllardır imar planı bekleyen İnciraltı özelinde açıklamalarda bulundu.

izmirde-inciralti-plani-beklentisi

İl Toprak Koruma Kurulu’nun İnciraltı’nın planlanması hususunda olumlu görüş verdiğini belirten Kaya, “İzmir’imizin yıllardır çözülemeyen, kronik problemi haline gelmiş İnciraltı imar sorununun çözümüne yönelik çalışmalarımızda bugün önemli bir safhayı geride bıraktık” dedi.

‘BALÇOVA VE BÜYÜKŞEHİR İLE…’

Sadece İnciraltı‘nı ve bölgedeki toprak sahiplerini değil, tüm İzmir’i ilgilendiren problemin çözümü yönündeki iradenin sevindirici olduğunu söyleyen AK Partili vekil Kaya, “İnciraltı’nın sağlık ve termal turizm temalı planlanmasıyla birlikte tüm kent kazanacak. Balçova’nın CHP’li Belediye Başkanı Fatma Güçlü Çalkaya’yı makamında ziyaret ettim. Burada kendisine ifade ettim ve basına da açıkladım. İnciraltı’ndaki süreç, aynı Ege Turizm Planı’nda olduğu gibi, orada nasıl Çeşme Belediyesiyle yürütülüyorsa burada da Balçova Belediyesi ile birlikte yürütülecek. Yine aynı şekilde, İzmir Büyükşehir Belediyesi de şu anda Ege Turizm Planı’nda olduğu gibi, sürecin içerisinde olacak. Çalışmaların her safhasında görüş ve önerileri alınacak” dedi.

“İZMİR’İN MENFAATİ SÖZ KONUSUYSA…”

İzmir’imizdeki oda, borsa, meslek kuruluşları, STK’lar ve bölgedeki toprak sahipleri de sürecin içerisinde olacağının da altını çizen Kaya, “Tamamen şeffaf, siyaset üstü bir biçimde yürütüleceği sarih olan bir mesele için bu şekilde açıklama yapmak, bilgisizlikten değilse art niyettendir. Biz tüm bu açıklamaları, siyaset üstü tuttuğumuz bu meseleyi siyasi zemine çekme çabalarını dikkate almadan yolumuza devam edeceğiz. Mesele İzmir olunca, mesele İzmirli hemşehrilerimizin menfaati söz konusu olunca, geri kalan her şey teferruattır. Bizim anlayışımız budur” açıklamalarında bulundu. “İzmirliler müsterih olsun. İnciraltı, sağlık ve termal turizm temalı, yüksek kat olmaksızın, kente devasa bir yeşil alan kazandırılarak, İzmir’e değer katacak biçimde planlanacaktır” diyerek sözlerini tamamlayan Kaya, “Sürecin sonucunda İzmir kazanacak, kaybedenler ise bu süreci baltalamaya çalışanlar olacaktır” diye konuştu.

vahsice-oldurulen-handanin-hikayesi-yurek-burktu

Handan’ın kahreden ölümü: Arkadaşlık teklifini kabul etmedi diye…

petkimspor-super-ligdeki-ilk-macina-hazir

Petkimspor, Süper Ligdeki ilk maçına hazır !