in ,

İNGEDER Başkanı Karabulut: ‘Düğünümüz var’ dedik hazırlıklara başlıyoruz!’

İnciraltı 40 yıllık sorunu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un makamında ele alındı. İNGEDER Başkanı Karabulut, görüşmenin çok verimli geçtiğini söyledi

tayfun-karabulut-inciralti

İzmir’in 40 yılı aşkın süredir kanayan yarası olan İnciraltı ve Bahçelerarası imar sorununun çözümü için adım adım ilerleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın devreye girmesiyle başlayan çözüm sürecinde bugün önemli bir gelişme yaşandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, toprak sahiplerinin yaşadığı sorunlar ve gelişmeler hakkında bilgi alarak konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. Bakan Kurum’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Milletvekilleri Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar,  Cemal Bekle, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve İnciraltı Gelişim Derneği (İNGEDER) Başkanı Tayfun Karabulut katıldı.

Görüşmenin ardından Ege Telgraf’ın sorularını yanıtlayan Başkan Karabulut, “Sayın Bakanımız’a da İnciraltı toprak sahipleri olarak yaşadığımız süreci ve bugüne kadar mücadele ettiğimiz sorunları aktardık. İnciraltı’nın İzmir için bir şans olduğunu ve bu şansın değerlendirilmesi gerektiği konusunda bakanlığımızın hassasiyetle yürüttüğü çalışmanın çok büyük bir önem arz ettiğini dile getirdik. İnciraltı planlama sürecine yaptıkları katkılar nedeniyle de hem Sayın Bakanımız’a hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat ve Varlıkları Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman’a da çok teşekkür ettik. Görüşme bizim açımızdan çok verimli geçti” dedi.

‘KENTE DEĞER KATACAK’

Görüşmede toprak sahipleri adına tek bir isteğin dile getirildiğinin altını çizen Başkan Karabulut, “O da zaman” dedi. İnciraltı’nın bugüne kadar 40 yılı aşkın bir zaman kaybı olduğunu dile getiren Karabulut, “Geçen her bir gün bizler ve İzmir için en az bir yıla neden oluyor. Yaptığımız görüşmede de en büyük hassasiyetin zaman olduğunu dile getirdik. AK Parti İzmir Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya da, ‘Meslek, sanayi, ticaret odaları ve borsalar başta olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları bölgemizin planlanması konusunda tek bir ses olarak destek vermektedirler. Bölgemizin planlama konusunda emin adımlarla ilerlemesi kentimize de yeni bir heyecan katmıştır’ diyerek hissiyatını paylaştı. Bunun üzerine Bakan Kurum da, İnciraltı’nın çok önemli bir konumda olduğu, İzmir’in ihtiyacı olan yeşil alanın artırılması konusunda da bölgemizin büyük bir rol üstleneceğini ve sağlık turizmi anlamında da kente değer katacağı vurgusunu yaptı.  Bizler de Bakanımız’ı İnciraltı’na davet ettik. İnciraltı için tüm tarafların bir araya geldiği ve katılımcı bir planlama yapılması da en büyük arzularımızdan… Bu noktada bize destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Daha önce “İzmir’in düğün günü çok yakın” demiştik. Şehrimize döner dönmez düğün hazırlıklarına başlayacağız!” diye konuştu.

Yağmur GÜLÜ

 

aliaga-res-yatirimlariyla-dikkat-cekiyor

Aliağa RES yatırımlarıyla dikkat çekiyor

goztepe-logolu-kredi-karti

Göztepe logolu kredi kartı