EGE TELGRAF- İnciraltı ve Bahçelerarası’nın planlama çıkmazı devam ediyor. İnciraltı ve Bahçelerarası’nın kente kazandırılması ve toprak sahiplerinin sorunlarının çözümü için İnciraltı Gelişim Derneği (İNGEDER), gerek Ankara’da gerekse kent genelinde uzun süredir mücadele ederken geçtiğimiz Kurban Bayramı öncesinde dikkati çekecek bir gelişme yaşanmıştı. Uzun süredir İnciraltı konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile gerekli iletişimi kuramamaktan yakınan İNGEDER Başkanı Tayfun Karabulut, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ile de henüz görüşme fırsatı bulamadıklarını dile getirmiş, Karabulut’un açıklamalarının ardından Başkan Tugay’dan jet yanıt gelerek bayram sonrasında görüşmenin kapısı açılmıştı. Başkan Tugay’ın ¨Hukuki süreç beklediğimiz gibi tamamlandıktan sonra masaya oturmaya hazırız. Görüşmeye her zaman hazırız. Bu süreç içerisinde tüm muhataplarımızla her zaman görüşmekten de büyük mutluluk duyarız. Tayfun beyle de bayramdan hemen sonra görüşmek için kendisini bekliyoruz" açıklamaları İnciraltı ve Bahçelerarası toprak sahiplerini sevince boğarken görüşmenin nasıl olacağı da merak edilmeye başlamıştı.

ARADAN 23 GÜN GEÇTİ…

Bugün konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İNGEDER Başkanı Tayfun Karabulut, Başkan Tugay’ın görüşme çağrısının üzerinden tam 23 gün geçmesine rağmen henüz bir araya gelme fırsatı bulamadıklarını dile getirdi. Kurban Bayramı’nın akabinde Başkan Tugay ile görüşmek için gerekli mercilere başvurduklarının altını çizen Karabulut, ¨Şaşkınız… Üzgünüz…¨vurgusu yaptı.

İNGEDER Başkanı Karabulut’un konuyla ilgili yazılı açıklaması şu şekilde:

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Cemil Tugay ile görüşme oldu mu veya randevu verildi mi?” diye gelen birçok soru üzerine bilgilendirme duyurusu yapma gereği doğmuştur…

Değerli İnciraltı ve Bahçelerarası toprak sahipleri;

Kurban Bayramı’nın ikinci gününe denk gelen 17 Haziran 2024 pazartesi günü verdiğimiz röportajda “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Cemil Tugay ‘dan randevu istiyoruz ancak alamıyoruz, görüşemiyoruz” sitemini içeren haberimiz kamuoyunla paylaşılmıştı.

Aynı gün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Cemil Tugay, bizlerin sesine kayıtsız kalmadığını göstererek, hem İnciraltı ve Bahçelerarası planlarına bakış açısını açıklamış ve bizlerle de bayramın hemen arkası görüşmeye beklediğinin” açıklamasını saat 17.01’de kamuoyuna duyurmuştu.

‘ÜMİDİMİZ YEŞERMİŞTİ’

Son yıllarda özlediğimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi ile iletişimin yeni Başkan Tugay ile artık yakalanacağı ümidimiz de bu açıklama ile birlikte yeşermişti. Ayrıca beşinci nesle varan ve 100 yılı aşkındır İnciraltı ve Bahçelerarası’nın ‘has İzmirli toprak sahipleri’ olarak büyük bir mutluluğa kapıldığımızı da söylemek mümkün.

KPSS 2024’te İnci Küpeli Kız sorusu adayları zorladı! KPSS 2024’te İnci Küpeli Kız sorusu adayları zorladı!

Görüşmenin kamuoyuna açık bir şekilde duyurulmasına rağmen; İnciraltı Gelişim Derneği olarak yine de Kurban Bayramı’nın hemen arkası pazartesi günü olan 24 Haziran tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Özel Kaleme randevu talebimizi de yinelediğimizi belirtmek isteriz. Bunun yanı sıra Başkan Tugay’ın danışmanlarına da bu beklentimizi ilettiğimizin de altını çizeriz.

O günden bugüne geçen süreçte, bugünün tarihi ile 10 Temmuz çarşamba günü itibariyle yani tam olarak 23 gün geçmesine rağmen herhangi bir randevu verilmediği gibi bir geri dönüş yapılmadığını da açıklamak isteriz…

Şaşkınız…

Üzgünüz…

‘GÖRÜŞMEKTEN VAZGEÇMEYİZ’

Bu şehrin has evlatları İzmirliler olarak kamuoyuna açıkladığımız gibi ne ata topraklarımızın mücadelesinden vazgeçeriz ne de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Cemil Tugay ile görüşmekten vazgeçeriz!

Artık sözü verilmiş; Başkanımız ile görüşmek için her çabayı vermekten de geri kalmayız!

Biz ne kimseden iş istiyoruz ne de kimsenin aşını bekliyoruz…

Derdimiz de çabamız da ata toprağımız İnciraltı ve Bahçelerarası’dır.

Bu konuda yıllardır verdiğimiz çaba da yıllardır yenen haklar da ortadadır. Artık yeter!

İzmir artık daha ne kadar kendi insanlarını görmezden gelecek?¨

Kaynak: EGE TELGRAF