in

Internatıonal Yoga Olympıc Commıttee (IYOC) kuruldu

Tüm yoga severleri bir araya getirmeyi, aralarında koordinasyon ve işbirliği oluşturarak yoganın tüm dünyada spor, sağlık ve kişisel gelişim için en etkili metot olarak uygulanmasını amaçlayan International Yoga Olympic Committee kuruldu.

İYOC-kuruldu

Yoga, dünyanın her yerinden yaş, cinsiyet, din, dil, ırk ayrımı olmadan tüm toplumlarda uygulanan en kadim tek spor dalı olarak öne çıkmasın rağmen, uluslararası düzeyde bir çatı altında temsil edilememesinin eksikliklerini yaşıyordu.

Barış, sevgi, sağlık, mutluluk gibi evrensel temalara sahip olan yoga, bunları beden-zihin-ruh bütünlüğü ile sağlamayı amaçlıyor. Yogada binlerce nefes- hareket- konsantrasyon- gevşeme teknikleri bulunuyor, böylece kabiliyeti ne olursa olsun herkesin rahatça uygulayabileceği ve kendini geliştirebileceği çalışmalar oluşturulabiliyor. American Yoga Association President’i ve ABD vatandaşı olan Selva Arı International Yoga Olympic Committee’nin ilk presidenti oldu, vice president olarak ise Kerin Bombarde Scwartz seçildi. Üst üste 5. kez dünya yoga şampiyonu olan Merve Tanrıverdi IYOC’un Türkiye temsilcisi oldu.  Ayrıca Türkiye Ulusal Yoga Federasyonu Başkanı Şems Uzuneser IYOC’un yönetim kuruluna seçildi.  www.yogaolympic.org

izsiaddan-dunya-birincisi-elanura-burs.fw

İZSİAD’dan dünya birincisi Elanur’a burs

bayraklida-dunya-oyku-gunu-paneli

Bayraklı’da ‘Dünya Öykü Günü’ Paneli