in ,

İş insanı Muzaffer Altıntaş koronavirüse yenildi!

Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın, ilk üretilen yerli otomobili 5 milyona sattıklarını söylediği Gebzeli iş insanı Muzaffer Altıntaş, koronavirüse yenildi, yarın son yolculuğuna uğurlanacak.

is-insani-muzaffer-altintas-koronaviruse-yenildi

Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yaptığı açıklamada, ilk üretilecek yerli otomobilin Gebzeli bir iş adamına 5 milyona satıldığını açıklamıştı. Otomobil sözünü alan Gebzeli iş insanı Muzaffer Altıntaş, 1974 model Vosvos ile gezdiği için gündem olmuştu.

Bir süre önce koronavirüse yakalanan Gebzeli iş insanı Muzaffer Altıntaş tedavi gördüğü Tuzla Devlet Hastanesi’nde 81 yaşında hayatını kaybetti. 2015 yılında açıklamalarda bulunan Altıntaş, çocuklarına vasiyet bırakacağını belirterek, “Bu dünyada görmem öbür dünyada görürüm. Yerli otomobil kötü değildir. Eskidendi yerli arabanın bir bilyesini bulamazdık, tamir ederdik. Şimdi öyle değil. Türkiye’de her şey var. Yapılabilir, teknolojide bizim kafamız çalışmıyor mu? Bizim kafamızda en az yabancı ülkeler kadar çalışıyor. Çok iyi kuruluşlar var. Bir otomobil fabrikası nedir. Yerli otomobilin ben çıkmasından mutluyum. Bu yerli otomobil üretiminde en az bin kişi çalışır. 3 ile çarparsan 3 bin kişi yerli otomobilden ekmek yiyecek. Parçasıyla, yan sanayisi ile 5-10 bin kişiye çıkacak” ifadelerini kullanmıştı. (İHA)

akilalmaz-olay-15-yildir-sahte-kimlikle-gezdigi-koronadan-olunce-ortaya-cikti

İşçi servisi devrildi: İlk belirlemelere göre 7 kişi yaralandı

turkiyede-son-24-saatte-koronavirusten-140-kisi-hayatini-kaybetti

Koronavirüs 254 can daha aldı