in ,

İstanbul’da toplu gösteri ve asker uğurlaması yasaklandı

İstanbul’da Haziran sonuna kadar toplu gösteri, karşılama ve uğurlamalar kısıtlandı

bakanliktan-asker-ugurlamalari-icin-genelge

İstanbul Valiliği‘nden yapılan açıklamaya göre kentte tüm toplu gösteri, karşılama ve uğurlamalar, Haziran sonuna kadar kısıtlandı.

Valilik açıklamasına göre, İstanbul Valiliğine, 24.00’te kapanması gereken lokanta, kafe, kıraathane gibi işletmelerin bazılarının kapanış saatine uymadığı ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı yönündeki ihbarlar nedeniyle İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul genelinde “yeni normal denetimi” talimatı verdi.

İstanbul’da yeni tip koronavirüs (Kovid -19) pandemisi döneminde “yeni normal”e uygun olarak faaliyetlerini yürütmesi gereken işletmelerle ilgili zaman zaman istenmeyen görüntülerin oluşmasını engellemek ve bu tür olumsuzlukların yerine, kurallara riayetin genel anlayış olması için hafta boyunca İstanbul’un 39 ilçesinde her gün eş zamanlı olarak denetimler gerçekleştirilecek.

Yerlikaya’nın talimatı ile İstanbul genelinde “sosyal mesafeye uyum, maske kullanımı, hijyen ve kapanış saatleri uyum” konuları denetlenecek.

Ayrıca, açık olmaması gereken işletmelerin faaliyet gösterip göstermediği de kontrol edilecek. Kurallara uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacak.

msu-sinavina-giren-kiside-korona-cikti-16-kisi-karantinaya-alindi

MSÜ sınavına giren kişide korona çıktı, 16 kişi karantinaya alındı

osym-9-sinavi-koronavirus-nedeniyle-erteledi

YKS sınav giriş belgeleri erişime açıldı, ÖSYM çöktü