in ,

‘İşte, İzmir bu, İzmirlilik bu…’

Bayraklı’da depremin ağırlığı ile titreyen yürekleri ısıtmak için mücadele veren işletmeler, çay ve kahvelerini vatandaşlara ikram etti, yorgun bedenleri koltuklarında dinlendirmek için seferber oldu

iste-izmir-bu-izmirlilik-bu

Bir kahvenin kırk yıllık hatırı vardır” derler ya, İzmir’de yaşanan depremin ardından bu söz bir kez daha hatırlara geldi. Tüm kent, depremzedeler için elbirliği ile seferber olurken bölgede hizmet veren işletmeler de vatandaşa sıcak kucaklarını açarak yaralarına derman olmak adına mücadele ediyor.
Depremin hemen ardından kapılarını zor durumda kalan vatandaşlara açan Kahve Aşkına Kafe, bu işletmelerden sadece bir tanesi… Herkese ücretsiz kahve ve çay dağıtan, koltuklarını ise yorgun bedenlere yatak eden işletme, sosyal medyada da gündeme geldi. Vatandaşlar, “Allah sizden bin kere razı olsun… İşte, İzmir bu İzmirlilik bu…” diyerek gösterilen hassasiyet için teşekkür etti.

‘YAN BİNAMIZ YIKILDI’

Bina yıkılırken yaşadıklarını anlatan mekan sahibi Himmet Doğan, “Her zaman olduğu gibi müşterilerimize hizmet veriyorduk, mekanımız doluydu. O anda bir sallantı hissettik ve hemen ardından müşterilerimizi dışarıya çıkararak onları koruma altına almaya çalıştık. Bunun üzerinden henüz 10 saniye geçmişti ki yan binamız komple yıkıldı. Ondan sonra apartmanın ikinci katında ve alt tarafında olan dükkanlar tamamen boşaltıldı ancak üst katta olanlar maalesef ki dışarıya çıkarılamadı. Dış bölümde çalışan arkadaşlarımızdan 5 ila 6 tanesi de içeride kaldı. Binada konut da işyeri de vardı. Diş hekimi, avukatlık ofisi olarak çalışan bölümler mevcuttu. İçeride 70 ila 80 kişinin olduğunu düşünüyorum. Ortalama 60 kişinin de mahsur kaldığını sanıyorum…” dedi.

‘KULAĞIMIZ İYİ HABERLERDE’

“Çok zor bir durum… Allah herkesin yardımcısı olsun” diyerek açıklamalarını sürdüren Doğan, “Ailelerin hepsi burada, kafemizde. Yaklaşık 3 gündür bizimle birlikte kalıyorlar. Yıkılan binada yaşayan vatandaşlarımızın aileleri, akrabaları hepsi yanımızda kalıyor. Bizler de onlar için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bize gelen insanlara çay ve kahve ikramı yapıyoruz. Yatmak isteyen vatandaşlarımıza koltuklarımızı sunuyoruz. Bizim yerimizde kim olsa aynı şeyi yapardı. Onlarla birlikte bizim de gözümüz, kulağımız iyi bir haber duyma umudunda… İnşallah, en kısa sürede güzel haberler alırız. Ahmet Amcamız vardı, çıktı. Gizem Hanım’ın da kurtulduğunu öğrendik. Allah izin verirse diğerlerine de kavuşacağız” diye konuştu.

Aydın Çetinkaya / Özel Haber

kucukyumuk-ailesi-de-doganlardaki-enkazin-altinda

Küçükyumuk ailesinden acı haber: Bir aile yok oldu, geriye bu kare kaldı

bayraklida-yikimlar-basladi-sayi-80e-cikabilir

Bayraklı’da yıkımlar başladı: ‘Sayı 80’e çıkabilir!’