in ,

İstifaların ardından o komisyonlara yeni görevlendirme!

İzmir Büyükşehir Belediyesi (İzBB) mart ayı üçüncü olağan meclis toplantısı Başkan Vekili Mustafa Özuslu’nun yönetiminde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) yapıldı

https://www.egetelgraf.com/dunyanin-gezilebilen-tek-alci-tasi-magarasi-incirli/

Yağmur Daştan / Ege TELGRAFİzmir Büyükşehir Belediyesi (İzBB) mart ayı üçüncü olağan meclis toplantısı Başkan Vekili Mustafa Özuslu’nun yönetiminde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) yapıldı. Meclis’te, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa edenlerin yerine göreve gelecek yeni isimler de belirlendi.
2023 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için CHP Grup Sözcüsü Nilay Kökkılınç, AK Parti meclis üyesi Dilek Yıldız ve MHP Grup Başkan Vekili Salahattin Şahin istifa etmişti. MHP Grubu’nda Şahin’in yerine Bergamalı meclis üyelerinden Cüneyt Umutlu, başkan vekili olarak seçildi. Meclis’te ayrıca AK Parti Meclis üyeliğinden ayrılarak İYİ Parti’ye geçen Fikret Mısırlı’nın da aldığı kararın duyurusu yapıldı.

KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

İstifalar nedeniyle boşalan komisyonların üyeliği için de mecliste seçim yapıldı. Önümüzdeki ay yapılacak seçimler öncesi kalan süreyi tamamlamak üzere plan ve bütçe komisyonu üyeliğine Fikret Mısırlı’nın yerine Ahmet Uğur Baran; sokak hayvanlarını koruma komisyonu üyeliğine Mısırlı’nın yerine AK Partili meclis üyesi Ertuğrul Akgün; toplumsal cinsiyet eşitliği komisyonu üyeliğine Nilay Kökkılınç’ın yerine CHP’li meclis üyesi Taner Kazanoğlu; aile ve çocuk komisyonu üyeliklerine Dilek Yıldız ve Kökkılınç’ın yerine AK Parti’den Çile Özkul, CHP’den ise İlhan Dağ; ulaşım komisyonu üyeliğine Salahattin Şahin yerine MHP’li meclis üyesi Hakan Şimşek; deprem ve afet komisyonu üyeliğine MHP’li Şahin yerine Cumhur İttifakı adına Urla meclis üyesi Barış Bükülmez; turizm ve fuarcılık komisyonu üyeliğine Salahattin Şahin yerine MHP Grup Başkan Vekili Cüneyt Umutlu; Avrupa birliği ve dış ilişkiler komisyonu üyeliğine de yine MHP’li Şahin’in yerine Hakan Şimşek seçildi.

İstifaların ardından o komisyonlara yeni görevlendirme!

iyte-birlesmis-milletler-2023-su-konferansinda-panel-duzenleyecek

İYTE, Birleşmiş Milletler 2023 Su Konferansı’nda panel düzenleyecek