in ,

İtalya’dan başlayan seyyahlık serüveni

Lucio Luz Visioni, Atatürk ve Türkiye hayranı. İtalya’dan bisikletle yola çıkan Visioni “Melekler yol gösteriyor” diyor. Türk yemeklerine bayılan Visioni şimdilik Türkiye’de.

italyadan-baslayan-seyyahlik-seruveni

Kalbinin sesini dinleyerek çıkmış İtalya‘dan bir bisikletle yola. “Melekler yol gösteriyor” diyor bana 29 yaşındaki Lucio Luz Visioni. Atatürk ve Türkiye hayranı olduğunu söylüyor. Türkleri çok sevdiğini, Türk yemeklerine bayıldığını da ekliyor sözlerine. 92 yaşındaki anneannesiyle konser verdiğini ifade ederken, müziğin yaşamında ayrı bir yeri olduğunun altını çizmeyi de ihmal etmiyor.
Türkiye’ye 20 Ekim 2019’da giriş yaptığını söyleyerek başladı sözlerine Lucio Luz Visioni. Özel bir okulda bir yıl psikoloji eğitimi aldığını belirten İtalyan Visioni, çocukluğunun babasına ait küçük bir çiftlikte geçtiğini söyledi; “Üniversite eğitimi alamadım. Çocuk ve gençliğimde inek otlattım dağlarda yıllarca. Çiftçilik yaptım. Sağdığım ineklerin sütünden peynir ve tereyağı yapıp, satıp aileme katkıda bulundum” diye konuştu.

MANEVİYAT VE MİSTİK MÜZİK

Şiir yazmaya başladığındaki 10 yaşlarında, maneviyatın da yaşamında önemli bir yer aldığını belirten Lucio Luz Visioni, yola çıkış hikayesini şöyle anlattı: “Müzik, özellikle mistik müziğe ayrı bir ilgi göstermeye başlamıştım. Punk, ska, reggae, metal, blues, psychedelic rock, prog rock gibi birçok farklı müzikler çaldım. Maneviyata yöneldim. Maneviyat üzerine şiir ve yazılar yazdım. Bambaşka bir düşünce alemine daldım. Dualar etmeye, meditasyon yapmaya başladım.” İtalya’da gruplarla birçok konser verdiğini belirten seyyah genç, 92 yaşındaki anneannesi Lona ile de ‘Nonna Lona e il suo primo concto a 89 anni‘ adıyla konser verdiğini söyledi. Farklı ve değişik olan konserin, müzikli bir spiritüel olduğunu kaydetti.

ARABA VE BİSİKLET

Maneviyat ve arayış içindeki İtalyan Lucio Luz Visioni, bir süre önce atlayıp bisikletine koyulmuş yollara. Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Kosova, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya ve Yunanistan‘ı gezmiş adım adım. Atatürk’ün doğduğu Selanik‘e gitmiş. Sonra mı? Türkiye’ye gelmiş.
Sanmayın Visioni’nin gezip gördüğü yerler sadece bunlar. Avrupa ülkelerinden başlamış aslında arayışa. Avrupa ülkelerindeki arayışlarını otobüs ve özel arabayla gerçekleştirmiş.

TEKİRDAĞ’DA DOĞUM GÜNÜ

“Türkiye’yi, Türkleri ve Atatürk’ü çok seviyorum” diyen Lucio Luz Visioni, 20 Ekim’de Türkiye’ye giriş yaptığını, 21 Ekim olan doğum gününde de Tekirdağ‘da olduğunu belirtti. Türklerin yardımsever ve sevecen olduklarını sözlerine ekleyen Visioni, şöyle konuştu: “Türkler çok yardımcı oldular. İlgi ve alaka gösterdiler. Gezdiğim ülkeler arasındaki en güzel şehir İstanbul. Bursa Mudanya‘da hastalandım. Köylüler baktı, iyileştirdi. Misafirperverlikleri çok etkileyici. Çorba, mantı ve helvaya bayılıyorum. Türkiye’deki her yer benim için çok özel. Camilerde bile dua ediyorum.”
Genç İtalyan, Kadikekale’ye çıktığını, Alsancak‘ta müzik yaparak para kazandığını ifade etti. İzmir’de ‘bomba’ diye bilinen kurabiyeyi çok beğendiğini, İzmir Marşı‘nı çaldığını ve çaldığı marşla oynamayı çok sevdiğini söyledi.
İzmir’den güneye gitmeyi planladığının altını çizen seyyah, “Planım Fethiye, Muğla, Kaş ardından da Antalya. Sonra da Kıbrıs’a gideceğim. Akılcı bir planım yok. Kalbimin sesini dinliyor ve melekleri takip ediyorum. Evren tarafından, ilahi enerji tarafından kendimi yönlendirilmiş hissediyorum” diye konuştu.

Ayşegül Çakmak / Özel Haber

esi-tarafindan-oldurulen-kadinin-organlari-nakil-yapilmisti-3-uncu-kisi-de-oldu

Nakil olan 3’üncü kişi de hayatını kaybetti: Hastaneden yeni açıklama

metruk-binada-olen-gencin-yakininda-uyusturucu-madde-materyalleri-bulundu

Metruk binada uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen genç hayatını kaybetti