in ,

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray’dan 103 emekli amiralin bildirisine destek

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, 103 emekli amiralin imzasıyla yayımlanan bildiriye ilişkin “Bir tabip teğmen olarak altına imzamı atıyorum” sözleriyle destek verdi

iyi-parti-izmir-milletvekili-aytun-ciraydan-103-emekli-amiralin-bildirisine-destek

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, 103 emekli amiralin imzasıyla yayımlanan bildiriye ilişkin “Bir tabip teğmen olarak altına imzamı atıyorum” derken, sosyal medyadan kendisine gelen eleştirilere “Darbe yapmaya niyeti olanı tükürükle boğarız, tükürükle” yanıtını verdi.

Çıray, “Doğru veya yanlış. Bu ülkenin her evlâdı Anayasa ve hukuk içerisinde kalarak fikirlerini özgürce beyan eder” ifadesini kullanırken, “Bıktık bu darbe paranoya ve tiyatrosundan. Bu ülkenin 400 bin askeri var. 300 bin polisi. Bir de darbelere karşı canını verecek Türk milleti. Darbe yapmaya niyeti olanı tükürükle boğarız, tükürükle” açıklamasında bulundu.

Profil fotoğrafına 15 Temmuz’da attığı tweet’i koydu
Ayrıca Çıray, 15 Temmuz’da attığı “Yaşasın demokrasi, kahrolsun darbeler” tweetini profil fotoğrafı yaparken, “Herkese iyi geceler. Trollere de… Yaşasın demokrasi. Yaşasın fikir özgürlüğü” ifadesini kullandı.

GerçekGündem

bornovada-esnafa-ornek-destek

Bornova’da esnafa örnek destek                       

bakan-soyludan-kadin-cinayetlerini-bitecek-cagri-erkekler-kendinize-gelin

Bildiri yayınlayan 103 emekli amirale Bakan Soylu’dan tepki!